Gwiazdy

Budka Suflera powraca z nowym wokalistą!

Gwiazdy

Budka Suflera powraca z nowym wokalistą!

Budka Suflera powraca na scenę po pięcioletniej przerwie, przy okazji świętując czterdziestopięciolecie istnienia zespołu. Muzyków zaprosiliśmy do Dzień Dobry Wakacje, aby zapytać, dlaczego postanowili reaktywować kapelę i jakie plany mają na najbliższą przyszłość. A na naszej scenie zespół zaprezentował swój najnowszy singiel "Gdyby jutra nie było".

Budka Suflera to jeden z najbardziej znanych polskich zespołów rockowych w historii. W swym repertuarze kapela ma ponad 200 utworów, z których kilkadziesiąt plasowało się na topie list przebojów. W 2014 roku, ku rozpaczy fanów, muzycy ogłosili, że grupa kończy swoją działalność. Na szczęście zmienili zdanie i w maju tego roku poinformowali, że Budka Suflera powraca. Obecnie grupa przygotowuje się do nowej trasy koncertowej. W zespole zabraknie jednak wokalisty Krzysztofa Cugowskiego.

>>> Zobacz także:

Trasa koncertowa Budki Suflera - 2019

Podczas trasy koncertowej muzycy zagrają w siedmiu największych miastach Polski: Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie i Katowicach. Na koncertach będzie można usłyszeć największe przeboje Budki Suflera, m.in. "Za ostatni grosz", "Nigdy nie wierz kobiecie", "Takie tango" czy "Bal wszystkich świętych". Na scenie, obok Romualda Lipko, Tomasza Zeliszewskiego i Mieczysława Jureckiego, pojawią się nowi członkowie zespołu: wokalista Robert Żarczyński oraz dwójka gitarzystów - Darek Bafeltowski i Piotr Bogutyna.


Podczas trasy koncertowej, Budka Suflera będzie obchodziła czterdziestopięciolecie istnienia. Z tej okazji muzycy zespołu zaprosili na scenę specjalnych gości, w tym Izabelę Trojanowską i Urszulę. Pierwsza z wymienionych artystek zaśpiewa  doskonale wszystkim znane m.in.: "Wszystko czego dziś chcę" i "Tyle samo prawd ile kłamstw", a druga - "Dmuchawce, latawce, wiatr" i "Luz blues w niebie same dziury".

Budka Suflera - "Gdyby jutra nie było"

Na scenie Dzień Dobry Wakacje Budka Suflera zaprezentowała swój najnowszy singiel "Gdyby Jutra Nie Było". Utwór stworzył Romuald Lipko, a autorem tekstu jest Marek Dutkiewicz. To również debiut nowego wokalisty Roberta Żarczyńskiego, który kilka miesięcy temu dołączył do składu. W piosence pojawiają się też po raz pierwszy gitarzyści Dariusz Bafeltowski i Piotr Bogutyn.


Budka Suflera - "Gdyby jutra nie było" (tekst piosenki)

Wyobraź sobie, że

To nasz ostatni dzień

Ślepa ulica nas tu prowadzi

Naprawdę szkoda łez

Nie ma planety B

Na święto ognia nic nie poradzisz


Ostatni pociąg w ostatni rusza lot

Słońce zachodzi, idzie noc


Bo gdyby jutra nie było

Ocalić trzeba nam miłość

To tylko liczy się na tej planecie łez

Niech nie rdzewieje nadzieja

Ocalić trzeba wspomnienia

I wierzyć trzeba, że znów obudzimy się


Jeśli to tylko sen

Nie może spełnić się

Niechaj nie porwie nas wir cyklonu

Czy jesteś gotów, by

Pokonać brudne sny?

Nie bać się błysku, ani gromu?


Niech czarna cisza nie dopadnie nas

Serce zabrania nam się bać


Bo gdyby jutra nie było

Ocalić trzeba nam miłość

To tylko liczy się na tej planecie łez

Niech nie rdzewieje nadzieja

Ocalić trzeba wspomnienia

I wierzyć trzeba, że znów obudzimy się

Co sądzisz o tym artykule?
89
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
15.08.2019
Kasi
Bowy wokalista uczyl mnie historii w szkole