Newsy

Atak nożownika w szkole w Finlandii. Jedna osoba nie żyje, 10 rannych

Nożownik

Fot. Paul Bradbury / Getty Images

Newsy

Atak nożownika w szkole w Finlandii. Jedna osoba nie żyje, 10 rannych

Nożownik

Fot. Paul Bradbury / Getty Images

Jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych, w tym dwie poważnie, w wyniku ataku uzbrojonego w ostre narzędzie napastnika w szkole zawodowej niedaleko Kuopio w środkowej Finlandii - podała policja. Według mediów jedna z rannych osób to domniemany sprawca.

Atak mieczem

Według lokalnego dziennika "Keskisuomalainen", który powołuje się na relacje świadków, młody mężczyzna zaatakował mieczem dziewczynę i kilka innych osób, a także zdetonował małe ładunki wybuchowe.

Z relacji wydawanej w Kuopio gazety "Savon Sanomat" wynika, że policjanci oddali dwa strzały i postrzelili napastnika. Policja nie potwierdziła tych informacji.

Ranni przewiezieni do szpitala

Szkoła zawodowa, w której doszło do ataku, mieści się w centrum handlowym Herman, ok. 4 km od centrum Kuopio. Lokalny szpital został postawiony w stan gotowości, przewieziono tam wszystkich rannych. Jak podają media powołujące się na świadków, napastnik zaatakował klasę szkolną.

Budynek został zabezpieczony i przeszukany przez służby. Według policji nie ma aktualnie zagrożenia dla osób postronnych. Zatrzymano jedną osobę. Innych szczegółów na temat incydentu nie podano.

(Nie)bezpieczne szkoły


Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
90
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0