Newsy

Armia wezwie 50 tys. rezerwistów na ćwiczenia wojskowe. Kto znajdzie się w tej grupie?

Wojsko

Rapeepong Puttakumwong / Getty Images

Newsy

Armia wezwie 50 tys. rezerwistów na ćwiczenia wojskowe. Kto znajdzie się w tej grupie?

Wojsko

Rapeepong Puttakumwong / Getty Images

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Wojciech Andrzejczak jako jeden z priorytetów na ten rok podaje szkolenie rezerw. Stąd taka liczba planowanych wezwań.

Kto otrzyma wezwanie na ćwiczenia?

Z informacji, jakie Sztab Generalny podał „Rzeczpospolitej”, wezwania mogą się spodziewać pracownicy korpusów: medycznego, finansowego, Sił Powietrznych, duszpasterstwa, sprawiedliwości i prawnego. W grupie 50 tys. wezwanych mają się również znaleźć kierowcy, kucharze czy operatorzy sprzętu telewizyjnego. Średnia wieku rezerwistów to 31-50 lat. 

Jak będą wyglądały ćwiczenia?

Zgodnie z zapowiedziami wojsko będzie teraz stawiało bardziej na ćwiczenia trwające od 5 do 12 dni niż jednorazowe. Mają być one intensywniejsze niż do tej pory. Rezerwiści mogą się też spodziewać częstszych wezwań na ćwiczenia w trybie natychmiastowym. Oznacza to, że w ciągu 4 godzin będą musieli stawić się w danej jednostce. W obecnych planach pojawia się ich udział w manewrach wojsk amerykańskich Defender czy w ćwiczeniu Anakonda-20.

Zobacz także:

Źródło: Rzeczpospolita |
Co sądzisz o tym artykule?
65
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
06.03.2020
Zybi
Wyrzucanie miliardy złotych w błoto, byłem w rezerwie w grudniu 6 dni,tak się wynudziłem,stracony czas ,jedno strzelanie które trwało 2 h,wojsko było kiedyś teraz to śmiech,STRACONY CZAS!!!!!!!!!,