Gorące tematy

Andrzej Bargiel pokona Mount Everest?

Gorące tematy

Andrzej Bargiel pokona Mount Everest?

Marcin Sawicki wybrał się do Zakopanego, gdzie spotkał się z Andrzejem Bargielem - narciarzem wysokogórskim, biegaczem, himalaistą i pierwszym człowiekiem w historii, który zjechał na nartach z wierzchołków K2 oraz Broad Peak. Andrzej Bargiel przygotowuje się właśnie do kolejnego wyzwania -  zjazdu z Mount Everest.

Everest Ski Challenge

Marcin Sawicki spotkał się z Andrzejem Bargielem podczas treningu. Andrzej przygotowuje się właśnie do swojego kolejnego wyczynu - zamierza zjechać na nartach ze szczytu Mount Everest.

Zobacz też: Hala Gąsienicowa – samo serce Tatr >>> 

Andrzej Bargiel

Był już taki wyczyn w 2010 roku, z użyciem tlenu. Ja chcę spróbować tego bez użycia tlenu... zobaczymy, czy to może się udać.

Kiedy planuje podjąć próbę?

Jedziemy jesienią, bo jest wtedy mniej ludzi i jest korzystna z punktu widzenia narciarskiego. Na pewno jest chłodniej i trudniej jeśli chodzi o warunki, dlatego też nie ma tam wtedy wspinaczy. Trzeba się uwinąć zanim nadejdzie późna jesień i zima. Gdy nadchodzą zimowe warunki jest bardzo wietrznie i kopuła szczytowa robi się lodowa.

Zobacz też: Co zobaczyć we włoskim Bolzano? >>>

Próba jeszcze przed końcem września

Ruszamy pod koniec sierpnia, do końca września jesteśmy w bazie. Mamy nadzieję, że warunki pozwolą podjąć próbę i się uda. 

Zobacz też: Uherce Mineralne, Bieszczady - drezyny rowerowe, browar, wodospad i inne atrakcje  

Co sądzisz o tym artykule?
81
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0