Styl Życia

Aleksandra Shelton w barwach USA. "Wygrałam przed sądem Arbitrażowym w Szwajcarii, dostałam wolność"

Styl Życia

Aleksandra Shelton w barwach USA. "Wygrałam przed sądem Arbitrażowym w Szwajcarii, dostałam wolność"

Aleksandra Shelton to sześciokrotna mistrzyni Polski i wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy. Polskę reprezentowała w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro. W nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, jeśli przejdzie kwalifikacje, będzie reprezentowała kadrę Stanów Zjednoczonych. Dlaczego? O tym opowiedziała nam sama szablistka.

Aleksandra Shelton - polska mistrzyni

Aleksandra Shelton to sześciokrotna mistrzyni Polski i wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy. Dzięki decyzji CAS zawodniczka może myśleć o piątych igrzyskach. Niestety wcześniej sprawa nie była jasna. Wszystko zaczęło się w 2018 roku, kiedy to Shelton ogłosiła, że zamierza reprezentować barwy Stanów Zjednoczonych. Decyzja spowodowana była kilkoma czynnikami. Aleksandra po powrocie z urlopu macierzyńskiego doświadczyła nierównego traktowania. Jak wielokrotnie powtarzała, mimo wcześniejszych ustaleń, odmówiono jej fizjoterapii oraz treningów przygotowania motorycznego. Ponadto zawodniczka nie mogła także trenować w USA, gdzie od lat mieszka wraz z mężem.

Muszę powiedzieć szczerze, że ci zawodnicy, których widzimy na ekranach telewizorów, to są bohaterowie. Żeby być tam, muszą sobie sami wszystko wywalczyć. Mamy taki system w Polsce, że wszystko zależy od decyzji zarządu

 – powiedziała.

Aleksandra Shelton i jej walka o wolność

Choć zawodniczka postanowiła zmienić reprezentację, rodzimy komitet olimpijski nie zgodził się na skrócenie czasu obowiązującej karencji. Po dwóch latach walki, 28 września Sąd Arbitrażowy w Szwajcarii (CAS) wydał werdykt, który pozwala Aleksandrze na reprezentowanie Stanów Zjednoczonych na najbliższych igrzyskach w Tokio.

Wygrałam przed sądem Arbitrażowym w Szwajcarii, dostałam wolność. Jeżeli się zakwalifikuje na igrzyska do Tokio, to będę miała możliwość wystartowania w nich. To będą już moje piąte igrzyska. Nie ukrywam, jest to moje marzenie być wśród 200 kobiet, które wystąpiły na 5 igrzyskach

- powiedziała. 

Aleksandra przyznała, że już na początku grudnia planuje wylot do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpocznie treningi.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

50 magnetycznych kulek w brzuchu dziecka. Zabawka przyczyną operacji

Ruszyła 20. edycja Szlachetnej Paczki. "Jesteśmy w tym roku w 93 miejscach, w których nas nigdy nie było"

Awantura w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu. Matka pacjentki chciała uniemożliwić transport córk

Co sądzisz o tym artykule?
88
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0