Dzień Dobry Extra

40-lecie MONARu

Dzień Dobry Extra

40-lecie MONARu

O twórcy Monaru, Marku Kotańskim, opowiedzieli nam w Dzień Dobry TVN - Jerzy Górski: "Marek miał coś takiego w sobie, że kiedy go usłyszałem po raz pierwszy, uwierzyłem w jego słowa, jakaś taka magia powstała. Ja chcę zrobić to o czym mówi" i Zbigniew Hołdys: "Był Owsiakiem w innej dziedzinie".

Marek Koterski w 1981 roku realizował w Głoskowie film dokumentalny pt" Przyszłość". W tym czasie mieszkał z całą społecznością i rozmawiał z uzależnionymi przez dziewięć miesięcy. Jak sam mówi 3 pory roku, żeby ich oswoić i uzyskać prawdziwy efekt. Reżyser wspomina ten czas z nostalgią. To był dla niego ważny moment.

Ela Zielińska - Przewodnicząca STOWARZYSZENIA MONAR, kierownik ośrodka w Głoskowie od 1979 roku, zakończenia swoich studiów, pracuje z uzależnionymi. Przez wiele lat była członkiem zespołu terapeutycznego Marka Kotańskiego. W 2003 roku za całokształt działań na rzecz przeciwdziałania narkomanii została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Jagoda Władoń-Wilecka - sekretarz zarządu głównego stowarzyszenia Monar, specjalistka terapii uzależnień, w latach 80 tych zaczęła współpracę z Kotańskim, dotąd żyje tą pasją i Kieruje Ośrodkiem Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Monar w Wyszkowie.Posiada Złoty Krzyż Zasługi za całokształt działań na rzecz przeciwdziałania narkomanii przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: Dzień Dobry TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
79
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0