Newsy

103-latka wyleczona z koronawirusa. "Jej historia jest tchnieniem nadziei w burzy, jaką przeżywamy"

Koronawirus

LEREXIS/GettyImages

Newsy

103-latka wyleczona z koronawirusa. "Jej historia jest tchnieniem nadziei w burzy, jaką przeżywamy"

Koronawirus

LEREXIS/GettyImages

We Włoszech wyleczono z koronawirusa prawie 103-letnią kobietę - taką wiadomość podała lokalna prasa w Genui. - Wyzdrowiała nie potrzebując nawet specjalnej terapii stosowanej przy Covid-19 - powiedziała lekarka z miejscowego szpitala.

Wydawany w Genui dziennik "Il Secolo XIX" opisał przypadek kobiety o imieniu Lina, urodzonej w 1917 roku, która mieszka w domu spokojnej starości. Dwa tygodnie temu zaczęła źle się czuć.

Do szpitala trafiła z niewydolnością serca, ale okazało się, że ma też problemy z oddychaniem. Test na obecność koronawirusa okazał się pozytywny.

Zastrzyk optymizmu

Mieliśmy małe nadzieje, bo koronawirus ciężko atakuje ludzi starszych. Ale nie wzięliśmy pod uwagę tego, jak silna jest pani Lina. Pacjentka wyzdrowiała nie potrzebując nawet specjalnej terapii stosowanej przy Covid-19. Nawet my prawie nie jesteśmy w stanie tego wytłumaczyć

- przyznała lekarka Vera Sicbaldi, która się nią opiekowała.

Naprawdę potrzebowaliśmy takiego zastrzyku ufności

- podkreśliła.

Tuż przed swoimi 103. urodzinami pacjentka wróciła do zdrowia.

Inni wyleczeni seniorzy

W czwartek poinformowano, że w Rimini z Covid-19 wyleczony został 101-letni mężczyzna. Wcześniej wyzdrowiała 95-latka z Modeny.

***

Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne i najświeższe informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz w Raporcie specjalnym o koronawirusie.

>>> Zobacz także:

Źródło: PAP/Sylwia Wysocka |
Co sądzisz o tym artykule?
6
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0