18-letnia skejterka może pojechać na igrzyska olimpijskie. "Jeśli uda jej się zwalczyć demony, to będzie mogła wejść na jeszcze wyższy poziom"

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Arnold Szymczewski
18-latka z szansą na igrzyska olimpijskie
18-latka z szansą na igrzyska olimpijskie Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Dla większości ludzi deskorolka to tylko kawałek drewna, ale nie dla Zuzi Bone. 18-latka ma szansę reprezentować nasz kraj na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. - Wiem, że muszę ciężko pracować - powiedziała w Dzień Dobry TVN.

Zuzia Bone od 9. roku życia jeździ na deskorolce

Zuzia Bone to aktualna i zeszłoroczna mistrzyni Polski w skateboardingu, która posiada także liczne medale z prestiżowych europejskich turniejów. Co ciekawe, jej przygoda ze sportem zaczęła się niewinnie, gdy znalazła starą deskę brata. - To moja jedyna wielka pasja. Deskorolka miała ogromny wpływ na moje życie. Zaczęłam, gdy miałam 9 lat - tłumaczyła rozmówczyni Dzień Dobry TVN.

- Najpierw były trzecie, drugie miejsca w kraju, a potem pierwsze, więc progres jest - powiedział tata 18-latki. - Pierwsze mistrzostwa, na jakie pojechałam, odbyły się w Swarzędzu - dodała Zuzia Bone.

Deskorolka dla kobiet i mężczyzn

W skateparkach zaczyna pojawiać się coraz więcej dziewczyn, co potwierdza Zuzia i jej trener.

- Zuza podchodzi konkretnie do tego, co robi. 70 proc. czasu trenuje sama. Zresztą z deskorolką tak to wygląda. Pomagam jej na zawodach i wspieram psychicznie. Ostatnie 5 lat pokazało, że deska jest dla wszystkich. Nie można jej generalizować - mówił Tadeusz Szymański, trener kadry narodowej. - Coraz więcej dziewczyn pojawia się na scenie deskorolkowej - dopowiedziała 18-latka.

W 2024 roku w Paryżu odbędą się letnie igrzyska olimpijskie. Zuzia ma szansę, by na nich wystąpić, ale przed nią jeszcze 3 turnieje. - Zuzia jest na takim poziomie, że jeśli uda jej się zwalczyć demony, to będzie mogła wejść na jeszcze wyższy poziom - powiedział trener sportsmenki. - Wiem, że muszę ciężko pracować. To jest w jakiś sposób w zasięgu ręki. Zrobię, co w mojej mocy, żeby się udało - mówiła skejterka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Arnold Szymczewski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości