Materiał promocyjny

Puchar Świata w Snowboardzie Alpejskim pierwszy raz odbywa się w Polsce. Co warto wiedzieć o imprezie?

Puchar Świata w snowboardzie alpejskim
Źródło: Dzień Dobry TVN
Przed nami wielkie święto sportu. W ten weekend (24-25 lutego) - pierwszy raz w Polsce - odbędą się Puchar Świata w Snowboardzie Alpejskim. Co warto wiedzieć o tych zawodach? Dlaczego jest takie istotne, że odbywają się one właśnie w Polsce?    

Puchar Świata w Snowboardzie Alpejskim pierwszy raz w Polsce

W Krynicy Zdroju na Jaworzynie Krynickiej odbywają się zawody Pucharu Świata w Snowboardzie Alpejskim. W zawodach zmierzy się ze sobą prawie setka sportowców z całego świata. Dla nas ta impreza ma szczególne znaczenie, ponieważ Polska debiutuje, jak organizator tak dużej imprezy sportowej. Dlatego to, jak ona zostanie oceniona, ma ogromne znaczenie. Będzie decydowała o tym, czy takie zawody będą się odbywały u nas w przyszłości. - Naprawdę stajemy na głowie, żeby wszystko doszło do skutku. Wczoraj było dosyć krytycznie, bo stok był bardzo mokry, bardzo było miękko, ale udało się za pomocą lekkiej chemii doprowadzić do takiego stanu, że dzisiaj, z tego, co wiem, zawodnicy bardzo chwalą. Jesteśmy pełni optymizmu i czekamy już na starty te konkretne, czyli finały - powiedział Adam Małysz, Prezes PZN.

- Zawody wyglądają super, myślę, że na pewno będą (kolejne), nie mogę się doczekać, jak tutaj wystartuje - wyznała Aleksandra Król, brązowa medalistka Mistrzostw Świata.

Adam Małysz dodał, że organizowane są programy, których celem jest wyłowienie młodych talentów. - Szukamy tych następców mistrzów, czy to Oli, czy Oskara (red. Oskar Kwiatkowski, który wywalczył mistrzostwo świata). Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku - stwierdził.

Puchar Świata w Snowboardzie Alpejskim. Ilu zawodników z Polski wystartuje?

Sportowcy w zmierzą się w slalomie gigancie równoległym. Z naszej reprezentacji startuje 8. zawodniczek i 5. zawodników. - Mamy taką szczęśliwą trzynastkę na tych zawodach, oczywiście na czele ze złotym medalistą Oskarem Kwiatkowski, który wystartuje tutaj z numerem 3. To jest bardzo dobry numer, szczęśliwy dla Oskara - powiedziała Żaneta Rosińska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości