Technologiczna kuchenna rewolucja. Olimpijczyków karmią roboty

Roboty na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie
Roboty na olimpiadzie
Źródło: Itsanan Sampuntarat / Getty Images
Podczas trwających w Pekinie Igrzysk Olimpijskich jedzenie przygotowują i serwują roboty. Takie rozwiązanie ma na celu ochronić sportowców i organizatorów zawodów przed zakażeniem koronawiursem oraz jest wyjątkowym połączeniem antycznej idei imprezy i współczesnej technologii.

Pekin 2022. Igrzyska w czasie pandemii

Choć podczas Igrzysk Olimpijskich zachowano tradycyjną formę: zapalono znicz olimpijski, zaplanowano ceremonię otwarcia i zamknięcia, a zawodnicy mierzą się w klasycznych dyscyplinach, to trudno tę edycję nazwać typową. Wszystko za sprawą pandemii COVID-19, która przekształciła rzeczywistość olimpijczyków w kadry rodem z filmów sciene fiction. A to wszystko za sprawą kantyn, w których rolę obsługi przejęły roboty. Maszyny nie tylko serwują posiłki, ale również je przygotowują, a po wszystkim oczywiście zmywają.

- Nie jest to wrzucone na talerz w najbardziej estetyczny sposób, ale pamiętajmy o tym, że przygotowywała to maszyna bez serca - mówił z Pekinu dziennikarz Filip Folczak. - Stołówka działa przez klika godzin dziennie, więc trzeba się pospieszyć, żeby zdążyć, bo zainteresowanie tymi daniami jest ogromne.

Skoki narciarskie na antenie TVN

Źródło: Dzień Dobry TVN
 Historia Turnieju Czterech Skoczni
Historia Turnieju Czterech Skoczni
Czym zajmują się legendy skoków narciarskich
Czym zajmują się legendy skoków narciarskich
Skoki w Klingenthal
Skoki w Klingenthal
Skoki narciarskie to ulubiony sport Polaków. Gwiazdy kibicują naszym skoczkom
Skoki narciarskie to ulubiony sport Polaków. Gwiazdy kibicują naszym skoczkom
Skoki narciarskie w TVN
Skoki narciarskie w TVN
Skoki narciarskie na antenie TVN
Skoki narciarskie na antenie TVN

Roboty kuchenne przyszłości

W nietypowej restauracji goście przez specjalne szyby mogą podglądać pracę wyjątkowych robotów kuchennych. Podczas gdy jeden z nich smaży frytki, drugi przygotowuje hamburgery, a specjalna taśma zbiera brudne naczynia. Goście siedzą przy stolikach oddzieleni szybami. W ten sposób rozwiązano jeden z największych problemów organizacyjnych w dobie pandemii, ograniczając do minimum kontakty. Czy tak będą wyglądały restauracje przyszłości? I czy taka kuchenna rewolucja spodobałaby się Magdzie Gessler? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz, M. Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Itsanan Sampuntarat / Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości