Iga Świątek przegrała w finale turnieju WTA 500 w Ostrawie

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
eurosport.tvn24.pl
Iga Świątek

W finale WTA 500 w Ostrawie Iga Świątek uległa Barborze Krejcikovej wynikiem 7:5, 6:7 (4-7), 3:6. Spotkanie trwało ponad trzy godziny. Raszyniance nie udało się wygrać 11. turnieju w karierze, jednak wciąż plasuje się na czele rankingu.

Ostrava Open 2022 - Iga Świątek - Barbora Krejcikova

Finał turnieju WTA 500 w Ostrawie dostarczył kibicom wielu emocji. W niedzielę, 9 października br. Iga Świątek zmierzyła się z Czeszką Barborą Krejcikovą, triumfatorką ubiegłorocznego French Open. Polska tenisistka walczyła o 11. tytuł w swojej karierze, a zarazem ósmy w tym roku. Wcześniej odniosła sukces w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie, Rzymie, a także w wielkoszlemowych French Open w Paryżu i US Open w Nowym Jorku.

Iga Świątek

Pierwsza rakieta świata
Pierwsza rakieta świata Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Niedzielne spotkanie zakończyło się wygraną czeskiej zawodniczki. Barbora Krejcikova sięgnęła po zwycięstwo wynikiem 7:5, 6:7 (4-7), 3:6. W poniedziałek awansuje z 23. na 14. miejsce w rankingu WTA. 

Iga Świątek przegrała w finale turnieju WTA 500 w Ostrawie

Iga Świątek i Barbora Krejcikova spotkały się na korcie już po raz trzeci. Poprzednie pojedynki, w 2021 roku w Miami i w Rzymie, zakończyły się zwycięstwem raszynianki. Tym razem triumfowała Czeszka. Jak podaje tvn24.pl, to piąty tytuł w jej karierze.

Spotkanie trwało ponad trzy godziny i bez wątpienia przejdzie do historii tenisa. Był to jeden z najbardziej wyrównanych pojedynków w bieżącym sezonie. Idze Świątek nie udało się sięgnąć po 11. tytuł w karierze, ale z uwagi na wielką przewagę nad pozostałymi zawodniczkami zachowa pozycję liderki rankingu

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: eurosport.tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Robert Prange/Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości