Ile kroków dziennie warto robić? WHO wydała zalecenia

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
papilot.pl
Światowa Organizacja Zdrowia wydała zalecenia. Ile kroków robić dziennie?

Spacery to doskonała forma aktywności fizycznej, dostępna dla niemal każdego. Wiele osób wykorzystuje je w walce o wymarzoną sylwetkę. Popularne stało się także liczenie kroków i podnoszenie poprzeczki, czyli systematyczne zwiększanie przebytych odległości. Światowa Organizacja Zdrowia radzi, ile kroków warto zrobić każdego dnia.

Liczenie kroków

W ostatnim czasie dużo słyszy się o tym, że ktoś "wyrabia normę kroków", czyli musi spacerować tak długo, aż aplikacja czy zwykły krokomierz pokaże zamierzoną wartość. Nie jest to jednak zwykła moda, taka aktywność naprawdę ma wpływ na lepsze samopoczucie.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Spacery mogą mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Szczególnie jeśli faktycznie jesteśmy bardzo skrupulatni i pokonujemy kolejne kilometry regularnie. Warto wybierać np. leśne tereny, to pozwoli nam się dotlenić i zapewni przyjemne otoczenie.

Światowa Organizacja Zdrowia radzi, ile kroków warto zrobić każdego dnia.

Ile kroków zrobić - zalecenia WHO

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) postanowiła wydać swoje zalecenia dotyczące robienia określonej liczby kroków. Proponuje codziennie pokonywać 10 000 kroków. Taka aktywność będzie miała bardzo dobry wpływ na naszą sylwetkę, ale również uchroni przed wieloma chorobami. Długi spacer wprawi nas też w dobry nastrój.

Nie warto się jednak zniechęcać taką ilością kroków. 10 000 to wartość umowna, lekarze podkreślają, że już 7 000 zagwarantuje lepsze samopoczucie i wpłynie pozytywnie na zdrowie. Można zacząć od mniejszej liczby i systematycznie zwiększać odległości.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: papilot.pl

Źródło zdjęcia głównego: Morsa Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości