Spacery to doskonała forma aktywności fizycznej, dostępna dla niemal każdego.
"To ogromy krok naprzód"
Boże Narodzenie kojarzy się z rodzinną atmosferą, bliskością i czasem spędzanym z bliskimi. W tym roku jednak święta będą wyglądać inaczej, niż te, które pamiętamy. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. Żeby zmniejszyć ryzyko zakażeń rząd zaleca spotkania w wąskim gronie, a WHO radzi, żeby się nie przytulać.
Zima za pasem, za nami pierwsze opady śniegu, wiele osób myśli więc o wyjeździe na narty. Czy w obecnej sytuacji jest to bezpieczne? W związku z pandemią rządy powinny rozważnie rozpatrzeć plany na nadchodzący sezon narciarski - uznała Światowa Organizacja Zdrowia. Jak zauważyła WHO, na małych obszarach, gdzie gromadzą się ludzie, może dochodzić do szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa.
307 930 przypadków infekcji w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano na całym świecie w niedzielę. To oznacza nowy rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło ponad 5,5 tys. osób. Takie dane przekazała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Najwięcej zakażeń zgłoszono w Indiach, Stanach Zjednoczonych i Brazylii.
Władimir Putin zelektryzował opinię publiczną po tym, jak poinformował, że w Rosji zarejestrowano szczepionkę na koronawirusa. Doniesieniem natychmiast zainteresował się świat naukowy. WHO niezwłocznie rozpoczęła rozmowy z rosyjskimi władzami na temat przyznania jej ewentualnej wstępnej kwalifikacji. Są jednak eksperci, którzy sceptycznie podchodzą do zapewnień Moskwy.
Prawie 260 tys. nowych przypadków koronawirusa zanotowano na świecie w ciągu ostatnich 24 godzin. To kolejny rekordowy dobowy wzrost liczby zainfekowanych osób. Pandemia się więc nie kończy. Mimo znoszenia wielu obostrzeń, powinniśmy dbać o to, by zminimalizować ryzyko zakażenia oraz zakrywać usta i nos. Jak robić to poprawnie?
Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia przyznali, że pojawiają się dowody na transmisję koronawirusa poprzez unoszące się w powietrzu drobne aerozole. Wielu naukowców uważa, że mogą być one roznoszone przez osobę zakażoną podczas rozmowy, a nie tylko na skutek kaszlu lub kichania.
Jak zapowiedział, tak zrobił. Prezydent Donald Trump oficjalnie wycofał swój kraj ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Amerykański przywódca zarzucał jej spóźnioną reakcję na pandemię koronawirusa. Zdaniem Trumpa Chiny "całkowicie kontrolują" tę organizację i wywierają na nią presję, a władze w Pekinie nie przesyłały obowiązkowych reportów.
Grupa 239 naukowców z całego świata opublikowała wspólny list otwarty, w którym twierdzą, że SARS-CoV-2 może się rozprzestrzeniać drogą powietrzną. Zdaniem badaczy istnieje szansa, że koronawirus przenosi się na większe odległości, niż dotychczas się przypuszczało. Tym samym wzywają WHO do zmiany zaleceń związanych z ochroną przed zarażeniem.
Światowa Organizacja Zdrowia wpisała uzależnienie od gier wideo i komputerowych na listę chorób psychicznych. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pedagoga społecznego prof. Mariusza Jędrzejko, aby zapytać, kiedy granie staje się problemem i jak gry wpływają na mózg. Obok niego na naszej kanapie usiedli: Łukasz Bęś i Jonatan Blank z formacji Rymcerze, którzy spotykają się z młodzieżą i przestrzegają przed uzależnieniem od gier. Z jakimi problemami zmagają się młodzi ludzie, do których docierają?
Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że przetworzone mięso jest rakotwórcze, a czerwone mięso - wołowinę, wieprzowinę i jagnięcinę eksperci z WHO określili jako prawdopodobnie rakotwórcze. Czy to oznacza, że powinniśmy wyeliminować mięso z naszej diety? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dietetyczkę i psycholożkę Agatę Ziemnicką-Łaskę.