Gwiazdy

Gwiazda sportu nie chce mieć dzieci. "Kobiety wmawiały mi, że muszę być szalenie nieszczęśliwa"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Karolina Pilarczyk
Karolina PilarczykDzień Dobry TVN Online
wideo 2/6

Karolina Pilarczyk jest kierowcą driftingowym. Jednak zamiast pytań o sukcesy na arenie międzynarodowej, często słyszy uwagi dotyczące nieposiadania dzieci. W rozmowie z Darią Pacańską, dziennikarką dziendobry.tvn.pl, zdradziła, dlaczego nie chce mieć potomstwa. Wyznała też, jak odbiera pytania o to, kiedy zajedzie w ciążę.

Karolina Pilarczyk o dzieciach

Karolina Pilarczyk przyznała, że regularnie dostaje pytania o to, dlaczego nie posiada dzieci. Nie tylko od najbliższych, ale także od swoich fanów.

"Inspirujące kobiety"

Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga LegoszDzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

- Ja nie mam dzieci, ponieważ uprawiam taką dyscyplinę sportu, jaką uprawiam. Uważam, że dzieci to jest ogromna odpowiedzialność. Jak się już ma dzieciaczki to powinno się im poświęcić. Natomiast ja ponoszę jakieś ryzyko i muszę też się z tym liczyć. Boję się też, że jak będę miała dzieci, to nie będę mogła w pełni oddać się tej dyscyplinie, chociażby przez sposób myślenia - powiedziała Karolina Pilarczyk w rozmowie z dziennikarką dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską.

Drifterka podjęła świadomą i przemyślaną decyzję. Co więcej, jak wspomina, mężczyznom zdecydowanie rzadziej zdarza się słyszeć tego typu pytania i komentarze.

Czy ktoś pyta mężczyzn o bezdzietność?

- Ostatnio to pytanie [o dzieci - przyp. red.] padło w trakcie wywiadu i jak rozmawiałam z jakąś dziewczyną na ten temat, to ona powiedziała: "zobacz, czy facetom zadaje się takie pytania?". Nie zadaje się, dlaczego? Dlaczego te kobiety cały czas dostają tego typu pytania? One mają mieć dzieci, a panowie mają się realizować - podkreśla Pilarczyk.

Bardzo często to właśnie inne kobiety wykazują się brakiem zrozumienia.

- Ja nawet spotkałam się z tym, że kobiety wmawiały mi, że ja muszę być szalenie nieszczęśliwa w życiu, ponieważ nie mam dzieci i nie czuję się dzięki temu spełniona. Pamiętajmy, że każdy z nas ma jakiś swój sposób na życie, swój pomysł na życie. Każdy ma swoją definicję szczęścia i pozwólmy mu na życie takim życiem, jakie on chce mieć. Nie zadawajmy takich pytań, a szczególnie, nie oceniajmy - podsumowała Karolina Pilarczyk.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości