Sport i fitness

Helena ma 13 lat i jest mistrzynią golfa. "To jest moje hobby i coś, co kocham"

Sport i fitness

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Helena na medal!

Helena Wąsowska ma 13 lat i szturmem podbija golfowy świat. Jak zaczęła się jej przygoda z tym sportem? Co najbardziej w nim lubi? O tym wszystkim młoda zawodniczka opowiadała w Dzień Dobry TVN.

Helena Wąsowska mistrzyni golfa

Helena Wąsowska ma zaledwie 13 lat i wielki talent do gry w golfa. W rozmowie z Anną Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem zdradziła, że pasją zaraził ją dziadek. - Trzy lata temu przyjechałam do Warszawy, do dziadka, na wakacje. Okazało się, że dziadek gra w golfa. Ponieważ nie wiedziałam, co to jest, zabrał mnie ze sobą na pole golfowe i pokazał jak grać. Kiedy wróciłam do Trójmiasta, dostałam propozycję, żeby grać i bardzo mi się to spodobało - mówiła w Dzień Dobry TVN młoda zawodniczka.

Warto dodać, że golf to niejedyna dyscyplina sportu, którą uprawia nastolatka. Helena jest także doskonałą pływaczką. Czy już wie, która z nich bardziej jej odpowiada? - Jak na razie zamierzam uprawiać wszystkie dyscypliny. To jest moje hobby i coś, co kocham - wyznała.

Jak grać w golfa?

Młoda zawodniczka przyznała, że w golfie najważniejsze są cierpliwość, koncentracja i spokój. - Golf to bardzo wymagający sport. Kiedy uderzamy, zawsze coś może nie wyjść i w takich sytuacjach zawodnicy często bardzo się stresują - mówiła. Ale to nie wszystko. Bardzo ważna jest pracowitość. - Żeby dobrze grać w golfa, trzeba systematycznie ćwiczyć, cały czas trenować - mówiła Helena Wąsowska.

Podczas wizyty w Dzień Dobry TVN młoda zawodniczka zaprezentowała część swoich umiejętności. Swoich sił spróbowali też nasi prowadzący. Jak im poszło? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości