golf

  golf

  W Gdańsku przy Jaśkowej Dolinie znajduje się miejsce, gdzie można trenować disc golf. Choć historia tego sportu w Polsce jest krótka to na świecie ta dyscyplina została zapoczątkowana w połowie lat 60. XX wieku. Co ciekawe, mimo niewielkiej popularności, możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami w tym sporcie. 

  Tiger Woods, jeden z największych i najsłynniejszych golfistów w historii, miał poważny wpadek samochodowy. Auto, które prowadził, z dużą prędkością wypadło z drogi na granicy miejscowości Rolling Hills Estates i Rancho Palos Verdes koło Los Angeles. Sportowiec ma połamane obie nogi.

  Korzystając ze sprzyjającej aury Tomasz Zubilewicz postanowił spędzić sobotni poranek na polu golfowym. Jak sobie poradził? Zobaczcie

  Golfy są wspaniałym rozwiązaniem na chłodniejsze dni. Chronią nasze gardła, które w okresie jesienno-zimowym szczególnie narażone są na infekcje. Istnieje jednak dużo związanych z nimi mitów, na przykład ten, że nie mogą ich nosić kobiety z krótkimi szyjami. Stylistka Alicja Napiórkowska udowodniła, że to nieprawda. W studiu Dzień Dobry TVN przeprowadziła przegląd golfów i powiedziała jak je nosić aby wyglądały efektownie, a jednocześnie nas grzały.

  Na polu golfowym we Wrocławiu prezenter pogody Tomasz Zubilewicz spotkał się z Adrianem Meronkiem, który zajął drugie miejsce w kwalifikacji drużynowej w Alfred Dunhill Links Championship w ramach cyklu European Tour. Dla sportowca turniej w Szkocji był debiutem w zawodowym golfie. Ile miał lat, kiedy zaczął grać w golfa? Z ilu kijów korzysta i czym się różnią? Jakie było jego maksymalne uderzenie?

  Ziemia Lubuska to jedno z ulubionych miejsc prezentera pogody Dzień Dobry TVN Bartka Jędrzejaka. Zabrał nas tam, abyśmy mogli zobaczyć m.in. jedno z najnowocześniejszych pól golfowych w Polsce. Przy tej okazji Bartek zaprezentował nam swoje umiejętności gry w golfa. Jeśli będzie solidnie trenował, Tiger Woods może mieć poważnego konkurenta ;) Zobaczcie inne atrakcje Ziemi Lubuskiej.

  Sztruksy, golfy i białe kozaki, niebieska puchówka, mokasyny, jeansy-marmurki, fluorescencyjne kolory, poduszki na ramionach, haczyki i paski na spodniach oraz... kołczan. Niektórzy, aż trudno w to uwierzyć, wciąż to noszą! W Dzień Dobry TVN gośćmi były ikony mody: Macademian Girl, Tomasz Ossoliński oraz Paweł Stasiak, a Filip Chajzer sprawdzał na ulicach Warszawy, kto jeszcze nosi "modowe buble".

  Adrian Meronk jako pierwszy Polak w historii znalazł się w pierwszej setce światowego rankingu golfistów amatorów. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział nam o swoich planach zawodowych oraz o tym jak zaczęła się jego przygoda z golfem. Andrzeja Meronka, ojca Adriana, spytaliśmy czy wychowanie młodej gwiazdy golfa to duże obciążenie dla rodziców.

  To najmniej zaludnione województwo w Polsce. Golf to sport uchodzący na drogi i elitarny. Tu, w lubuskim, może go praktykować każdy. Jakub Porada udał się do polskiej wsi, gdzie mieści się najtańsze pole golfowe w Polsce. Weekend rozpoczął jak Tiger Woods!

  Alejandro Pedryc Ganko to polski 13-latek, który podbija świat golfa. Jest mistrzem Polski w kategorii do 18 lat. Gościliśmy go wraz ojcem - Tomaszem w Dzień Dobry TVN. Jak zaczęła się sportowa kariera Alejandro? Czy treningi go nie nudzą? Jak młody mistrz godzi szkołę z treningami?

  Paweł Urbański - informatyk, ekonomista, coach, pierwszy niewidomy Polak, który zdobył Kilimandżaro. Gra także w golfa i jeździ na nartach. Wzrok stracił w wieku 13 lat. Jednak, jak mówi, do wszystkiego można się przyzwyczaić. Przyzwyczaił się do tego, że nie widzi, ale swojej ślepoty nie traktuje jako bariery w życiu. Poznajcie Pawła Urbańskiego, gościa Anny Maruszeczko w Zielonych Drzwiach.

  Jacek Poremba fotografuje ludzi show-biznesu. Jego autorskie zdjęcia są niezwykłe. Kto zaraził go bakcylem fotografii? W studiu Dzień Dobry TVN fotograf opowiedział o sesji z Markiem Edelmanem, o Sudanie, o fotografii na polu golfowym i pasji, z której się nie wyrasta. Dlaczego nie chce fotografować wojny, głodu i biedy?