Siła kontrolowania umysłu przez hipnoterapeutę. "Wiem, jak dotrzeć do ludzkiej podświadomości"

Kontrolowanie myśli uczy bycia szczęśliwym
Pandemia sprawiła, że coraz więcej osób zaczęło zgłębiać swoje myśli, plany i pragnienia. Na świecie są specjaliści, którzy zajmują się tym na co dzień. Jednym z nich jest Thimon von Berlepsch. Znany hipnoterapeuta opowiedział o swoich umiejętnościach w Dzień Dobry TVN.

Czym zajmuje się hipnoterapeuta?

Gdy Thimon von Berlepsch miał zaledwie 13 lat, znalazł na strychu zamku Berlepsch starą książkę "Modern Salon Magic". Od tamtej pory zajmuje się sztuką magii oraz wszystkim, co zadziwia ludzi. Łączy magię z poezją, hipnozą, opowiadaniem historii i subtelną komedią, co pokazuje podczas swoich występów. Pomaga również pracować z myślami.

- Moim zadaniem nie jest kontrolowanie myśli, ale kierowanie ich w pewną stronę. Przede wszystkim należy mieć świadomość, jakie myśli doprowadzają nas do złości lub powodują lęk. Takie myśli należy zatrzymywać i kierować swoją uwagę na to, czego chcemy w swoim życiu. Gdy pojawia się lęk, gniew, niepokój - doświadczasz negatywnych uczuć, ale one zawsze są poprzedzone jakimiś bolesnymi myślami. Każde uczucie to skutek tego, co dzieje się w naszym umyśle. Wdzięczność, zadowolenie z tego, co mamy w życiu i ze zrealizowanych celów - przestawienie na takie myślenie, da nam poprawę samopoczucia - tłumaczył w Dzień Dobry TVN Thimon von Berlepsch.

Siła kontrolowania umysłu

Thimon uważa, że gdy się rodzimy, jesteśmy jak pusty dysk. Potem instalujemy programy, którymi są doświadczenia. Niektóre z nich mają jednak wady albo nie są nam już potrzebne. Wówczas nasz mózg, podobnie jak komputer, potrzebuje "aktualizacji systemu". On stara się to zapewnić poprzez specjalistyczne techniki.

- Stosuję oczywiście hipnozę. Wiem, jak dotrzeć do ludzkiej podświadomości. Gdy zdobędę dostęp do głęboko ukrytych myśli i tam zaprezentuję nowe możliwości, cele i uczucia, to podświadomość będzie zmieniała sposób działania człowieka - powiedział hipnoterapeuta.

Stosuje trzy elementy. Pierwszy z nich, to wyobrażenie sobie, co chcemy w sobie zmienić. Należy wtedy sobie zadać pytanie, czym tak naprawdę jest szczęście i kiedy je czujemy. Następnie przechodzi do wizualizacji, czyli wymyślania obrazów siebie, gdy osiągamy spełnienie. Ostatnim krokiem są uczucia - myślenie nad tym, jak się czujemy, gdy osiągamy cele. Skutecznie działa bowiem siła sugestii.

- Zawsze, gdy się na czymś koncentrujesz, to wpływa na twoje odczucia i reakcje twojego ciała. Uczę ludzi, by koncentrowali się w inny sposób na swoich problemach. By kierowali swoją uwagę na te myśli, które sprawiają, że czują się dobrze - dodał Thimon von Berlepsch.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

podziel się:

Pozostałe wiadomości