Perły księżniczki - co to takiego?
Perły księżniczki to produkt powstały na bazie medycyny chińskiej. Zgodnie z zaleceniami producenta można go stosować w leczeniu infekcji intymnych. Ale nie tylko. Ma pomóc uporać się z obniżonym libido, a także endometriozą, niepłodnością. - Produkt nie został zaaprobowany ani przez żadne federacje dbające o bezpieczeństwo leków, ani nie jest zarejestrowany w Polsce jako lek. W związku z tym, jest to substancja niezbadana, o niejasnym składzie. (...) - mówił dr n. med. Maciej Jędrzejko, ginekolog.
Co gorsza, zaleca się, aby lek był aplikowany na 24 godziny, co trzy dni. - My ginekolodzy bardzo przestrzegamy pacjentki przed tym, żeby tamponów nie umieszczać w pochwie na dłużej niż 4 do 6. godzin. Może dojść do rozwoju bakterii w samym tamponie. Jeżeli kobieta posiada w pochwie gronkowca złocistego, wtedy może dojść do rozwoju bardzo niebezpiecznego, niekiedy śmiertelnego zespołu wstrząsu toksycznego - mówił lekarz.
Perły księżniczki - co znajduje się w ich składzie?
- Dokładny skład można sobie prześledzić w internecie, natomiast są tam substancje, które służą odstraszaniu owadów. Jest to troszeczkę niepokojąca sytuacja (...). Wiemy też, że ten składnik ma działanie grzybobójcze. Prawda jest taka, że nie wiemy, czy skład tego leku, czy odpowiednie proporcje tej substancji, która jest tam opisywana (...) jest bezpieczna - dodał Maciej Jędrzejko.
Co ciekawe, perły księżniczki na świecie znane są od dawna, do Europy dotarły z pewnym opóźnieniem i cieszą się sporym zainteresowaniem. - Trzeba się dobrze zastanowić, skąd jest ten hit, boom (...). Nawracające infekcje intymne to jest problem medyczny, który rujnuje życie seksualne zarówno kobiet, jak i mężczyzn. (...) Leczenie musi być oparte na medycynie opartej na faktach, a nie na (...) pewnej magii. Niestety w ziołach chińskich jest dużo magii. Wiele osób uważa, że ta magia im pomoże. Natomiast tutaj trzeba postawić diagnozę, pobrać posiewy, wymazy (...) - tłumaczył specjalista.
Warto też dodać, że przyczyną nawracających infekcji może być np. nieprawidłowy poziom estrogenów. Ale nie tylko. - Czasem jest tak, że jest bardzo poważny problem w relacjach (...), który powoduje, że ta reakcja seksualna u kobiety nie przebiega prawidłowo. I to powoduje tzw. "zespół obrażonej pochwy" (...). To ma odzwierciedlenie w takim psychosomatycznym podejściu do pochwy i problemów kobiecych (...) - dodał Maciej Jędrzejko.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Zobacz także:
- Jak wygląda trening oddechowy po przechorowaniu COVID-19?
- Ma 17 lat i cierpi na chorobę wysokich ludzi. Lekarze uchronili go przed śmiercią. "Operacja trwała 10 godzin"
- Pochwa zmienia wygląd wraz z wiekiem. Jak starzeją się okolice intymne?
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN