Zdrowie

Musiała wyrwać górne zęby, by ratować wzrok. Wiele lat czekała na taką metamorfozę

Zdrowie

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Ł. Kowalski. M. Buchla
Metamorfoza uśmiechu Agnieszki
Dzień Dobry TVNMetamorfoza uśmiechu Agnieszki

Pani Agnieszka przez poważne problemy ze zdrowiem zmuszona była usunąć wszystkie górne zęby. Odbudowy uzębienia u kobiety podjęli się specjaliści z kliniki Malo Clinic. Czy to się udało? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Metamorfoza uśmiechu Pani Agnieszki

Agnieszka Żelazna od dwudziestu lat nie ma górnego uzębienia. - Wszystko zaczęło się od choroby oka. Początkowo lekarze podejrzewali stwardnienie rozsiane oraz nowotwór. Kiedy badania to wykluczyły, powiedziano mi, że muszą wyrwać wszystkie górne zęby, jeśli chcę uratować wzrok - mówiła pani Agnieszka.

Mimo że pani Agnieszka zdecydowała się usunąć górne zęby, to niestety straciła wzrok. - Oko trzeba było usunąć, bo odczuwałam straszny ból. Pozostawienie go mogło sprawić, że przestanę widzieć również na drugie oko - mówiła pani Agnieszka.

Dopiero po latach, kiedy udało się jej uporać z problemami zdrowotnymi i odchować dzieci, kobieta zdecydowała się zadbać o siebie i uzupełnić górne uzębienie. W tym pomogli jej specjaliści z Malo Clinic. Czy Pani Agnieszka była zadowolona z zabiegu? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Jak metamorfoza uśmiechu zmieniła życie Pani Agnieszki?

Pani Agnieszka w rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem wyznała, że na początku trudno było jej się przyzwyczaić do nowych zębów. - Bałam się, że coś może się stać, że je uszkodzę. Muszę przyznać, że podczas mycia zębów chciałam je zdjąć, tak samo, jak protezę, którą nosiłam wcześniej - mówiła w Dzień Dobry TVN Agnieszka Żelazna.

W przypadku pani Agnieszki lekarze zdecydowali się zastosować metodę "All-on-4". - Polega ona na umieszczeniu czterech implantów, do których można przymocować most, czyli stałe zęby, których nie można usunąć - mówił w Dzień Dobry TVN Armando Lopes, stomatolog z Malo Clinic Warsaw.

Warto pamiętać, że po takim zabiegu pacjenci muszą regularnie pojawiać się w klinice na kontrole. - Trzeba sprawdzać, czy implanty spełniają swoją funkcję oraz jak zachowują się dziąsła oraz kości. Te wizyty są niezbędne - dodał specjalista. A jak dbać o taką protezę w domu? Czy wymaga ona szczególnej pielęgnacji? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Zobacz wideo: Metamorfoza uśmiechy Agnieszki

Metamorfoza uśmiechu Agnieszki
Metamorfoza uśmiechu Agnieszki
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Ł. Kowalski. M. Buchla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości