Zdrowie

Dowiedz się, jak wybielać zęby węglem aktywnym. Prosty sposób na białe zęby bez osadu

Zdrowie

Autor:
Adrian
Adamczyk
trumzz/Getty ImagesWybielanie zębów pastą z węglem aktywnym

Szukając metod na wybielanie zębów, nie zapominajmy o prostych i ogólnie dostępnych sposobach. Wybielanie zębów węglem leczniczym możemy przeprowadzić samodzielnie w domu bez ponoszenia dużych kosztów i bez specjalnych przygotowań.

Większość z nas uważa, że wybielanie zębów musi być kosztowne i przeprowadzone przez specjalistę. Okazuje się, że sami możemy poprawić ich wygląd, stosując wybielanie zębów węglem aktywowanym. Dodatkowo możemy pokusić się o wybielanie zębów węglem i olejem kokosowym. Wszystkie potrzebne nam składniki są powszechnie dostępne i tanie. Co więcej, nie musimy szukać gabinetu stomatologicznego, ponieważ zabieg wykonamy sami we własnym domu.

Wybielanie zębów węglem. Jak działa preparat?

Wybielanie zębów węglem aktywnym, inaczej zwanym aktywowanym lub leczniczym, przynosi efekty w postaci usunięcia osadu z zębów, a także rozjaśnienia ich o kilka tonów. Preparat pozyskiwany jest z miazgi drzewnej i najczęściej występuje w postaci czarnych tabletek. Węgiel wykazuje silne właściwości wiążące, dlatego stosowany jest podczas biegunek i w zatruciach. To jednak nie jedyne jego zastosowanie, wykorzystywany bywa także w kosmetyce, między innymi do pielęgnacji zębów. Dzięki właściwościom adsorpcji usunie przebarwienia i nagromadzony osad, dlatego wybielanie zębów węglem leczniczym polecane jest osobom pijącym kawę, herbatę, czy palącym papierosy.

Wybielanie zębów węglem w tabletkach. Jak przygotować peeling?

Do wykonania peelingu do zębów potrzebny będzie węgiel leczniczy, który kupimy za niewielkie pieniądze w każdej aptece, a nawet markecie. Możemy przeprowadzić wybielanie zębów węglem w tabletkach, choć poręczniejsze będą kapsułki.

Tabletki musimy rozkruszyć, a w przypadku kapsułek wystarczy wysypać ich zawartość. Następnie należy dodać do proszku odrobinę wody i wymieszać do momentu powstania pasty. Zamiast wody możemy zastosować olej kokosowy. Wybielanie zębów węglem i olejem kokosowym przynosi naprawdę dobre rezultaty, a dodanie oleju sprawi, że pasta będzie się łatwiej rozprowadzała na zębach. Dodatkowo zyska właściwości antyseptyczne. Przygotowaną pastę z węglem nakładamy na zęby na około 2-3 minuty. Zaleca się trzymać ją na zębach lub delikatnie szczotkować nią zęby.

Jak często przeprowadzać wybielanie zębów węglem aktywnym?

Początkowo wybielanie zębów węglem leczniczym można przeprowadzać 3 razy w tygodniu, a po osiągnięciu zadowalającego efektu, raz w tygodniu, profilaktycznie. Trzeba pamiętać, żeby każdorazowo po zastosowaniu peelingu z węgla umyć zęby zwykłą pastą.

Czy wybielanie zębów węglem aktywnym jest bezpieczne?

Zainteresowane domowymi metodami osoby, często pytają, czy samodzielne wybielanie zębów węglem aktywnym jest całkowicie bezpieczne. Stomatolodzy sugerują, że długotrwałe i zbyt częste stosowanie metody wybielania węglem może prowadzić do ścierania szkliwa. Nie do końca jednak wiadomo, jak bardzo można je uszkodzić, stosując wybielanie zębów węglem aktywowanym. Lekarze przestrzegają też, że raz zniszczone szkliwo samo się nie zregeneruje.

Walka z uszkodzonym szkliwem jest już niestety bardzo kosztowna. Trzeba więc pamiętać, aby z umiarem i rozsądnie korzystać z możliwości wybielania zębów węglem.

Jakie efekty przynosi wybielanie zębów węglem leczniczym?

Czego możemy spodziewać się po zastosowaniu wybielania zębów węglem leczniczym? Przede wszystkim usuniemy przebarwienia i osad gromadzący się po spożyciu pewnych produktów. Możemy także uzyskać rozjaśnienie zębów o około 2-4 tony, ale tylko w przypadku, jeśli nie mieliśmy głębokich przebarwień, martwych zębów czy uzupełnień protetycznych w przednich zębach. Węgiel usunie nieczystości z każdej szczeliny, pomoże pozbyć się brzydkiego zapachu papierosów.

Jakie jeszcze są zalety wybielania zębów węglem aktywnym?

  • Jest bezpieczny nawet, gdy go połkniesz.
  • Można go stosować w przypadku paradontozy, nadwrażliwych zębów i dziąseł.
  • Jest w 100% naturalny.
  • Nie zawiera fluoru i sztucznych barwników.

Wybielanie zębów węglem aktywowanym przyniesie oczekiwane rezultaty, musi być jednak stosowane z umiarem. W razie wątpliwości, warto poradzić się swojego dentysty.

Apteczne preparaty na wybielanie zębów węglem

Specjaliści tłumaczą, że istnieje bezpieczniejsza alternatywa dla domowej mieszanki. Jeśli chcemy zastosować wybielanie zębów węglem leczniczym, warto sięgnąć po gotowe preparaty. Są one bezpieczne, a my nie ryzykujemy tak bardzo zdarciem szkliwa czy uszkodzeniem dziąseł. Apteczne preparaty mają też w swym składzie dodatkowe substancje, które odświeżą oddech czy zadbają o prawidłowe pH. Wybielanie zębów węglem wciąż jest proste. Wystarczy zakupiony preparat nanieść na szczoteczkę z pastą, umyć zęby i potrzymać jeszcze chwilę, a następnie wypłukać usta i wyszczotkować zęby zwykłą pastą.

Zobacz wideo: Oni morsują i nie chorują

Oni morsują i nie chorują
Oni morsują i nie chorują
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: trumzz/Getty Images

Pozostałe wiadomości