Materiał promocyjny

Skonsultuj się z lekarzem, nie wychodząc z domu. Na czym polega telemedycyna i jakie są jej zalety?

Telemedycyna - w jakich sytuacjach jest pomocna?
Telemedycyna - w jakich sytuacjach jest pomocna?
Źródło: mat. prasowe
Kiedy pojawia się gorączka i inne objawy choroby, coś niepokojącego dzieje się ze zdrowiem dziecka, trzeba się umówić na wizytę lekarską. Zamiast czekać w długich kolejkach w przychodni, a w nocy lub w weekend spędzać wiele godzin na szpitalnym oddziale ratunkowym (tzw. SOR-ze), można szybko skonsultować się ze specjalistą we własnym domu. Takie udogodnienie oferuje platforma telemedyczna Med24. Jak to działa?

Telemedycyna - w jakich sytuacjach jest pomocna?

Czas jest niezwykle ważny w przypadku diagnostyki medycznej. Gdy zarówno u dzieci, jak i u dorosłych nagle występują pierwsze symptomy m.in. infekcji górnych dróg oddechowych, wymioty, wysypka na ciele czy stan podgorączkowy, należy udać się do lekarza. Szybka wizyta u specjalisty jest niezbędna również w przypadku kryzysu zdrowia psychicznego. Kiedy pilnie potrzebujemy skierowania na badania, receptę na leki, bo się kończą, a chorujemy przewlekle albo wykonaliśmy badania, mamy wyniki i chcemy omówić je z lekarzem, aby ustalić dalsze leczenie, nie warto zwlekać.

W takich przypadkach z pomocą przychodzi platforma telemedyczna Med24, która oferuje łatwy dostęp do lekarzy internistów i pediatrów o każdej porze dnia i nocy 7 dni w tygodniu - niezależnie od tego, czy jesteśmy w Polsce, czy za granicą. Z kolei wizytę u specjalisty można umówić na ten sam dzień lub kolejny. By skorzystać z usługi telemedycznej nie trzeba wychodzić z domu. To duże udogodnienie, dzięki czemu oszczędzamy czas na dojazd i nie musimy czekać w długich kolejkach. Bez problemu połączysz się z lekarzem przez wideo, czat SMS lub telefon. Wyniki badań czy zdjęcia problematycznych części ciała można wysłać do lekarza drogą elektroniczną przed wizytą lub w trakcie jej trwania. Co ważne, podczas konsultacji wideo, która jest najbliższa wizycie stacjonarnej, lekarz może zobaczyć pacjenta, np. przyjrzeć się zmianom skórnym, obejrzeć gardło pacjenta.  Z teleporad korzysta coraz więcej Polaków, ponieważ konsultacje online umożliwiają kontakt ze specjalistami z różnych dziedzin medycyny - bez skierowania. To świetne rozwiązanie m.in. dla pacjentów z mniejszych miejscowości bądź wsi, którzy w swojej okolicy nie mają dostępu do lekarzy wąskich specjalizacji. Poprzez platformę Med24 można umówić się do lekarzy z 40 specjalizacji, np. ginekologa, kardiologa, alergologa, endokrynologa, ortopedy, nefrologa, urologa czy seksuologa. Niewątpliwym atutem jest również to, że wizytę lekarską możemy przeprowadzić zdalnie podczas pobytu w innym mieście, a nawet innym państwie. W przypadku telemedycyny odległość nie ma znaczenia.

Telemedycyna - bezpieczeństwo i wygoda

W przychodniach i innych placówkach medycznych, które są odwiedzane przez chorych, możemy się narazić na różnego rodzaju infekcje. Zostając w domu i korzystając z e-wizyty, zachowujemy bezpieczeństwo, a także sami nie zarażamy innych. Telemedycyna wprowadza również inne ułatwienia, np. usługę badania krwi z pobraniem w domu lub innym wskazanym przez pacjenta miejscu.

Poprzez platformę telemedyczną Med24 możemy:

  • Otrzymać e-receptę: Wystarczy umówić się do lekarza, który w trakcie konsultacji online, przeprowadzi wywiad, zapozna się z ewentualnymi wynikami badań i podejmie decyzję, czy wystawi e-receptę na dany lek. Po konsultacji pacjent otrzymuje jej kod SMS-em oraz skan drogą mailową. E-receptę można zrealizować w dowolnej aptece na terenie Polski.
  • Otrzymać L4 e-zwolnienie: Należy umówić się na konsultację online ze specjalistą. Na początku lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Jeśli będzie taka potrzeba, może poprosić o przedstawienie wyników badań lub dokumentacji medycznej. Następnie postawi diagnozę i w razie potrzeby wystawi L4. E-zwolnienie zostanie automatycznie przesłane na Profil Platformy Usług Elektronicznych płatnika składek (PUE ZUS) i do ZUS.
  • Otrzymać e-skierowanie na badania: W przypadku, gdy stan zdrowia zaczyna być niepokojący, ale nie wiemy, jakie badania powinniśmy zrobić, to warto umówić się na teleporadę. Podczas konsultacji lekarz zbierze szczegółowy wywiad i ustali plan diagnostyczno-leczniczy.
  • Skonsultować wyniki badań: Podczas konsultacji lekarz omawia z pacjentem wyniki badań, wyjaśnia, co oznaczają poszczególne parametry, wskazuje, czy są prawidłowe lub co oznaczają ewentualne odchylenia od normy. Następnie lekarz może zarekomendować pacjentowi dalszą diagnostykę oraz wizytę u odpowiedniego specjalisty. Badania, które można skonsultować podczas teleporady, to: USG, echo serca, posiewy, wymazy, badania laboratoryjne, spirometria, kolonoskopia, gastroskopia, EKG i wiele innych.

Telemedycyna - pomoc w kryzysie zdrowia psychicznego

Szybki dostęp do psychologów, psychiatrów i psychoterapeutów może uratować życie i zdrowie. Jak podaje GUS, nawet 6 mln Polaków może mierzyć się z problemami psychicznymi, a tylko ok. 1,6 mln Polaków sięga po pomoc psychologów (dane z 2018 roku). Obecnie dostęp do państwowej opieki psychologicznej jest utrudniony z powodu długiego oczekiwania na wizytę - od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy.

Pacjenci potrzebujący doraźnej pomocy mogą umówić się na teleporadę lub rozpocząć terapię psychologiczną online - bez wychodzenia z domu, w komfortowych warunkach. Portal medyczny dla pacjentów oferuje konsultacje z: psychiatrą, psychologiem, seksuologiem, psychologiem dziecięcym, psychologiem młodzieży oraz terapeutą uzależnień młodzieży.

Korzystanie z usług telemedycznych w Med24 jest proste, szybkie, bezpieczne i wygodne. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Aktualnie czytasz: Skonsultuj się z lekarzem, nie wychodząc z domu. Na czym polega telemedycyna i jakie są jej zalety?
Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Sprawdź więcej modowych inspiracji!
Materiał promocyjny

Sprawdź więcej modowych inspiracji!