Szwecja

  Szwecja

  Dziennik Dagens Nyheter ukazuje się już od 150 lat, a nad każdym jego wydaniem pracuje 200 dziennikarzy. Całym zespołem kieruje Polak - Piotr Wołodarski, urodzony w polskiej rodzinie, która od prawie pół wieku mieszka w Sztokholmie. Z gazetą związany jest od piętnastu lat. Stanowisko redaktora naczelnego zaproponowano mu dwa lata temu. Jakie były jego początki w dziennikarstwie? Jak wygląda praca w jego redakcji? Czy jest wymagającym szefem? Jaki był jego najtrudniejszy dzień w roli redaktora naczelnego? Z kim spędza wolne chwile?

  To kraj w którym mieszkają wspaniali ludzi. On spędził w nim sześć lat swojego życia, jak twierdzi - najlepszych. W tym kraju krajobrazy zapierają dech w piersiach. Który kraj tak określił Sven Larsson, szwedzki student medycyny? Ano Polskę! W czasie pobytu w naszym kraju stworzył niesamowity dziennik z podróży. W formie filmu. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się ze szwedzkim doktorem, który ukochał Polskę, a szczególnie Wrocław.

  On mieszkał w Szwecji, ona we Wrocławiu. Poznali się w sieci. Jednak zanim się poznali uważali, że związek przez Internet jest niemożliwy. Zrewidowali swoje przekonania. Zobaczcie historię miłości w sieci.

  Czy bilet na samolot może być tańszy niż na pociągi. Czy, jeśli ktoś oferuje nam przelot do Göteborga za 34 złote, znaczy to, że bilet trzeba brać w ciemno? To sprawdził Jakub Porada.

  Na początku pisała reportaże. Była bliska rzeczywistości. Potem postawiła na fikcję. Skąd ta przemiana? W studiu Dzień Dobry TVN gościem Anny Dziewit-Meller była Liza Marklund, szwedzka dziennikarka i autorka powieści kryminalnych.

  Nie ma osoby, której nie poderwałyby się do tańca na pierwsze takty „Gimme Gimme Gimme” czy „Dancing Queen”. Te przeboje stały się towarem eksportowym Szwecji i przynosiły temu skandynawskiemu krajowi więcej dochodu niż sprzedaż Volvo i wiecej emocji niż filmy Ingmara Bergmana. Filip Chajzer wybrał się do Hamburga, aby zobaczyć jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne widowisko Abba The Show i sprawdzić, jak czwórce spokojnych Szwedów udało się doprowadzić do wrzenia resztę świata.

  Jakub Porada ruszył z lotniska Modlin do Sztokholmu. Ile zaplacił za bilet lotniczy? Gdzie wylądował? Ile w Szwecji trzeba zapłacić za kawę i ciastko?