problemy z nastolatkiem

    problemy z nastolatkiem

    Wprawdzie obostrzenia związane z pandemią są stopniowo znoszone, ale to nie znaczy, że z dnia na dzień przestaniemy odczuwać skutki izolacji. Z jej powodu szczególnie trudno było dzieciom i nastolatkom, ponieważ kontakt z rówieśnikami jest dla nich niezbędny do prawidłowego rozwoju. Jak pomóc dziecku zwalczyć konsekwencje wyłączenia z życia społecznego, podpowiada Małgorzata Kłoś, psychoterapeuta w Ośrodku Centrum oraz psycholog w niepublicznym liceum w Warszawie.

    Dzieci, chociaż rozkoszne, czasem potrafią nieźle dać w kość, prawda? Bywa, że jako rodzice potrzebujemy wsparcia w poradzeniu sobie z kłopotami wychowawczymi i w zbudowaniu dobrej, silnej więzi z naszą pociechą. "Zrób coś z tym dzieckiem" to nie bezsilne wołanie o pomoc, czy okrzyk desperacji. To pierwszy krok do zmiany na lepsze na froncie rodzic-dziecko. Z pomocą przyjdzie psycholog kliniczna Ewa Narkiewicz-Nejno.

    O tym, jak zrozumień nastolatka rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Ewą Jarczewską-Gerc, psychologiem z SWPS oraz z dziennikarką Odetą Moro, mamą 15-latki. Co zrobić, kiedy dziecko zaczyna się buntować, staje się nieznośne i pyskuje rodzicom?