Mateusz Hładki

  Mateusz Hładki

  Widzowie programu "Agent- Gwiazdy" oraz internauci zwrócili uwagę na wysportowaną sylwetkę Tomasza Ciachorowskiego. Z aktorem na siłowni spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Co dają mu treningi na siłowni? I czy wiedzieliście, że Tomasz poza szkołą aktorką, ukończył również Politechnikę Gdańską? Jaki jest jego drugi wyuczony zawód?

  Wręczenie nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej budzi emocje na całym świecie, również wśród polskich aktorów. Nasi rodzimi artyści postanowili wspólnie obejrzeć relację z oscarowej nocy. Za kogo trzymała kciuki Anna Dereszowska, Magdalena Schejbal, Roma Gąsiorowska czy Michał Żurawski? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Jesteśmy z kamerą na planie teledysku Sławka Uniatowskiego. Piosenka "Honolulu" zapowiada debiutancki album artysty. O czym opowiada piosenka? Sławek materiał na płytę zbierał wiele lat. Dlaczego na swoją płytę kazał czekać fanom aż 13 lat? Z muzykiem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  68. festiwal filmowy w Berlinie za nami. Reżyserka Małgorzata Szumowska wraca z festiwalu ze Srebrnym Niedźwiedziem za film "Twarz". Czy ten film wywoła w Polsce kontrowersje? Czy Małgorzata Szumowska myśli już o kolejnym filmie? Z Szumowską, w Berlinie, rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Gratulujemy nagrody!

  Zakończył się 68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. Jury konkursu doceniło najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej 'Twarz". Reżyserka wyjeżdża z Berlina ze Srebrnym Niedźwiedziem. Jest to druga co do ważności nagroda festiwalu. Czy Berlinale to przyjazny Polakom festiwal? Jaka jest kondycja polskiego kina? I czy na czerwonym dywanie na aktorkach ciąży presja dobrego wyglądu? Z Grażyną Torbicką rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Już dziś wielka gala Konkursu Głównego Berlinale 2018. O Złotego Niedźwiedzia ubiega się film Małgorzaty Szumowskiej "Twarz", który wczoraj na Berlinale miał swoją światową premierę. W nowym filmie Szumowska przedstawia historię Jacka, który stracił twarz w wypadku. W tej roli Mateusz Kościukiewicz. Czym zaskakuje film Szumowskiej? Dlaczego traktowanie filmu reżyserki 1:1 nie ma sensu? Na Festiwalu Berlinale jest reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Jesteśmy na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Festiwal zmierza ku końcowi, już w sobotę wielka gala przyznania nagród. Wśród nominowanych filmów jest nowy film Małgorzaty Szumowskiej "Twarz". Dziś jego premiera. O czym opowiada fabuła filmu? Jakie ma szanse na nagrodę? Dlaczego odtwórczyni głównej roli Agnieszka Podsiadlik określa film "współczesną baśnią"? Z Małgorzatą Szumowską i Agnieszką Podsiadlik rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  W Zabrzu z Jarosławem Botorem, polskim himalaistą i ratownikiem medycznym, który brał udział w akcji ratowniczej na Nanga Parbat, spotkał się Mateusz Hładki. Dlaczego członkowie polskiej wyprawy na K2 postanowili zmienić trasę podejścia na szczyt? Jak dużym zagrożeniem dla himalaistów są spadające kamienie i czy wszyscy w ekipie mają przeszkolenie w zakresie pierwszej pomocy?

  Thordis Elva W 1996 roku została zgwałcona przez swojego chłopaka. Nie od razu zrozumiała, że to był gwałt. Przez lata żyła w złości, która prowadziła do samodestrukcji. Nie potrafiła zaznać szczęścia. Po 10 latach od zdarzenia napisała do oprawcy list. Korespondowali ze sobą osiem lat. Czy sprawca wziął na siebie odpowiedzialność? Czy Thordis mu wybaczyła? Co więcej, ofiara i oprawca postanowili publicznie opowiedzieć o tym, co ich spotkało. Z jakim odbiorem spotkał się ich wykład. Po co to zrobili? Z Thordis Elva rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Wojciech Piotr Onak jest reżyserem i producentem sesji zdjęciowych i krótkich form wideo. Współpracował między innymi z Alexanderem McQueenem, Vivienne Westwood, Björk czy Pamelą Anderson. Jst absolwentem prestiżowej, londyńskiej St Martin's College. Jednak artysta zamiast życia w Londynie wybrał odludzie pod Krakowem. Odwiedziliśmy z kamerą jego niezwykły dom, który sam zaprojektował. We wnętrzu panuje pełen eklektyzm. Kuchnia jest miedziana i znajduje się na innym poziomie niż salon. Wrażenie robi też pokój kąpielowy na antresoli w sypialni. Gdzie reżyser szukał inspiracji? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Dziennikarz Mateusz Hładki uczył się pod okiem Lary Gessler, jak robić faworki, zwane też chrustem. Dlaczego Lara Gressler woli robić faworki na samych żółtkach? Jaki jest jej sekretny składnik? Na czym powinno się smażyć faworki? I dlaczego ciasto na faworki należy bić? Skorzystajcie z jej przepisu na faworki!

  Jak ubrać się adekwatnie do sytuacji? Z tym pytaniem Mateusz Hładki zwrócił się do stylistki i dziennikarki TVN Style Dominiki Roman. Czy charakteryzuje się styl smart casual, a czym styl koktajlowy? Co założyć na bal?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Rey Ceballo & Tripulacion Cubana. Rey Ceballo to kubański pianista, wiolonczelista, kompozytor i aranżer. Posłuchajcie tych gorących rytmów i dajcie się porwać do tańca.

  Michał Baryza jest finalistą 4. edycji programu "Top model". W styczniu tego roku Baryza zadebiutował na tygodniu mody męskiej w Mediolanie. Jak wygląda tydzień mody z jego perspektywy? Czy między modelami istnieje rywalizacja? Ile model może zarobić pracując w Mediolanie? Z Michałem rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Zdaniem Marcina Prokopa - dziennikarz Mateusz Hładki to człowiek, który zazwyczaj stoi na środku parkietu i niewiele się rusza. Dlatego postanowiliśmy wprawić go w ruch i oddać w ręce tancerki Pauliny Biernat. Paulina zaproponowała mu lekcję salsy. Jak poradził sobie z tym wyzwaniem Mateusz? Czy nauczył się kroków? Kto prowadził w tańcu - Mateusz czy paulina? I jak dopingowała go Dorota Wellman z Marcinem Prokopem?

  Projektant Dawid Woliński otworzył nową pracownię w centrum Warszawy. Długo szukał miejsca, które miałoby dobrą energię. I znalazł, w sąsiedztwie Katarzyny Warnke i Piotra Stramowskiego. Jak wygląda gabinet Wolińskiego? W jego pracowni odwiedził go dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Odwiedziliśmy z kamerą Dorotę Gardias w jej 320-metrowym domu. Gustowne wnętrze jest urządzone w nowoczesnym stylu, do którego Gardias stara się przemycać tradycyjne elementy. Kto pomógł Dorocie aranżować wnętrze? I które pomieszczenie w domu ma dla Doroty kluczowe znaczenie? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Pizza została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dlatego nasz dziennikarz Mateusz Hładki wybrał się do Neapolu, by dowiedzieć się, jaki jest rodowód pizzy i gdzie można zjeść najsłynniejszą pizzę. Odwiedził nawet słynną pizzerię, w której pizzę jadła Julia Roberts w filmie "Jedz, módl się i kochaj". Ile jest restauracji w Neapolu, które serwują pizzę? Jak przygotowuje się dobrą pizzę? Kto wymyślił pizzę Margheritę i skąd wzięła się jej nazwa? Zobaczcie, jak powinno się jeść pizzę.

  Arkadiusz Milik od półtora roku w SSC Napoli występuje w roli napastnika. Klub jest legendą włoskiej piłki nożnej. Przez kontuzję Arkadiusza klub bardzo ucierpiał. Jak przebiega rehabilitacja piłkarza? Jak Arkowi i jego partnerce Jessice Ziółek żyje się we Włoszech? Dlaczego para nie do końca może korzystać z uroków Neapolu? I jakie plany Milik ma po zakończeniu kariery? Arka i Jessicę odwiedził dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Katarzyna Bujakiewicz znana jest ze swojej miłości do sportu. Jej partner, a od niedawna także narzeczony, jest trenerem przygotowania fizycznego. Odwiedziliśmy parę na sali treningowej. Jakie ćwiczenia wykonują i polecają o poranku? Dlaczego Kasia nie biega już na długie dystanse? I jak to było z tymi oświadczynami, do których podobno, przymusiła Piotra Maruszewskiego Agnieszka Jastrzębska? Z Kasią i Piotrem rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  W Teatrze Wielkim Opery Narodowej odbyła się jubileuszowa gala. Już po raz 25. wręczono nagrody "Paszporty Polityki". W ilu kategoriach są przyznawane statuetki? Kim są nominowani? Co daję wygrana w plebiscycie? Z obecnymi na gali gwiazdami oraz redaktorem naczelnym tygodnika Jerzym Baczyńskim rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Przygotowania do 25. gali rozdania "Paszportów Polityki" w Teatrze Wielkim trwają już od kilku dni. Galę poprowadzą Grażyna Torbicka i redaktor naczelny "Polityki" Jerzy Baczyński. Dziennikarz Bartek Chaciński pokazał Mateuszowi Hładkiemu, jak wygląda paszport Polityki i opowiedział o gali. Co trzeba zrobić, że kapituła Polityki zwróciła na kogoś uwagę? Kto ma szansę na tę nagrodę?

  Ich mieszkanie ma wspaniały widok na Warszawę i ponad 100 metrów kwadratowych. Jest urządzone nowocześnie, ale jego właściciele lubią starocie, dlatego także dla nich znaleźli miejsce w swoim mieszkaniu. Uwagę w salonie przykuwa wielka, różowa kanapa, zakupiona podczas licytacji komorniczej. Zobaczcie, jak mieszka Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz. Odwiedził ich dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Czy prowadzą otwarty dom? Kto częściej gotuje - Grażyna czy Cezary? I kto z nich pali fajkę?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki odwiedził Jessicę Ziółek w jej domu pod Neapolem. W czasie, kiedy Mateusz buszował w jej garderobie, Arek Milik był na treningu. Zobaczcie, co kryje szafa życiowej partnerki Milika. Jakie rzeczy są jej ulubionymi? Czy Jessica Ziółek wybiera polskie, czy zagraniczne marki? Skąd wie, co jest akurat modne? Co najchętniej kupuje Jessica Ziółek? Zobaczcie!

  W ramach akcji Wszyscy Jesteśmy Specjalnej Troski Joanna Brodzik wydawała w Warszawie wegański bigos. Z jakich składników składa się taki bigos? Na co zostaną przekazane pieniądze ze sprzedaży bigosu? Z aktorką rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Zobaczcie, jak mieszka piosenkarka Honorata Skarbek. W jej mieszkaniu odwiedził ją dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Ile metrów ma mieszkanie? Jakie kolory w nim dominują? Czy Honorata lubi gotować? I od kogo dostała bukiet pięknych róż? Zobaczcie, co - oprócz ogromnej garderoby - zachwyciło Mateusza Hładkiego.

  Neapolitańskie manufaktury zajmujące się tworzeniem szopek to miejsca, w których tradycja i dbałość o detale mają szczególne znaczenie. Jak powstają te niezwykłe dzieła? W Neapolu był dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Ponad połowa Polaków nie widzi problemu w okazjonalnym daniu dziecku klapsa. Prawie jedna trzecia z nas stosuje bicie jako metodę wychowawczą. Te liczby sprawiają, że włos jeży się na głowie. W Dzień Dobry TVN Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zaznaczył jednak, że sytuacja jest dużo lepsza niż parę lat temu. Jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się prawodawstwo dotyczące stosowania przemocy wobec dzieci?