Martyna Wojciechowska

  Martyna Wojciechowska

  Wczorajszy wieczór należał do telewizji TVN. Gwiazdy i produkcje stacji zdobyły Telekamery w głównych kategoriach. Najlepszą aktorką została Maja Ostaszewska, odtwórczyni głównej roli w także nagrodzonym serialu "Diagnoza". Martyna Wojciechowska już po raz trzeci zdobyła Telekamerę w kategorii "Osobowość telewizyjna". Weteranką Telekamer jest również Anita Werner - laureatka Telekamery w kategorii "Prezenter informacji". Statuetkę w kategorii "Nadzieja telewizji" otrzymał nasz redakcyjny kolega Filip Chajzer. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Anitę Werner, Martynę Wojciechowską i Adama Woronowicza. Czym jest dla nich ta nagroda?

  Elisabeth Revol: "Docieramy na szczyt, on mówi, że nic nie widzi, więc mówię - ok, oprzyj się na moim ramieniu, idziemy. Byliśmy na 8000 m. Na szczycie nie zostaliśmy nawet sekundy, ratowaliśmy życie. (...) Jeszcze w Pakistanie zapytano mnie czy wrócę kiedyś w Himalaje, odpowiedziałam, że tak. (...) To jest coś, co we mnie tkwi. Potrzebuję takich wypraw". Zobaczcie jak wyglądały kulisy wejścia na Nanga Parbat i akcji ratunkowej.

  Nie milkną echa po tragedii do jakiej doszło na Nanga Parbat. Wiele osób krytykuje Tomasza Mackiewicza za to, że - mając rodzinę - nie zrezygnował ze wspinaczki. Jak na to patrzy Martyna Wojciechowska? Sama też była potępiana za to, że po urodzeniu córki nie odpuściła zdobycia Korony Ziemi. Czy teraz postąpiłaby tak samo? Z podróżniczką rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  "Sukcesy Roku 2017" to prestiżowy plebiscyt medyczny. W tym roku jury konkursu doceniło dwie dziennikarki TVN. Martyna Wojciechowska została nagrodzona jako gwiazda - ambasador w ochronie zdrowia, zaś Ewę Drzyzgę doceniono za jej program "36,6". Czym jest nagroda dla dziennikarek?

  Czy silnej, niezależnej kobiecie trudno jest znaleźć partnera? Idealną osobą do odpowiedzi na to pytanie jest Martyna Wojciechowska. Jak znajduje mężczyzn swojego życia? Spytała ją o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Definicji męskości istnieje tyle, ilu ludzi na świecie. Dlatego dziennikarka TVN Agnieszka Jastrzębska poprosiła o nią: Martynę Wojciechowską, Filipa Chajzera, Macieja Stuhra, Magdalenę Schejbal i Edytę Olszówkę.

  O tym, jak rozbudzić w dziecku ciekawość świata rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Martyną Wojciechowską, podróżniczką, dziennikarką, autorkę książki "Zwierzaki świata" i mamą Marysi, która jest współautorką wspomnianej książki. To już trzecia książka z serii o zwierzakach świata. - To pisanie dla dzieci i walor edukacyjny, który w tych książkach przemycam, to świetna przygoda - mówiła w Dzień Dobry TVN Martyna Wojciechowska.

  Kolejny sezon "Kobiety na krańcu świata" właśnie dobiegł końca. Czym różnił się od pozostałych? W Dzień Dobry TVN Martyna Wojciechowska opowiedziała o kulisach swoich podróży. Jak wybiera bohaterki kolejnych odcinków? I jak się z nimi dogaduje? Czy program ma scenariusz? Jak długo podróżniczka współpracuje z jedną ekipą? Co jedzą w trakcie nagrywania? Mają czas na sen? I ile razy Wojciechowska wróciła z podróży chora?

  "... nie rozumieją, nie mogą się pogodzić. I do końca życia będą sobie zadawać pytanie - co zrobiłam nie tak". Bruksela - samo serce Unii Europejskiej. Ze Starego Kontynentu wyjechało ponad 5 tysięcy osób, żeby walczyć po stronie tzw. Państwa Islamskiego. Młodzi ludzie, w tym kobiety i dzieci. Co wydarzyło się w ich życiu, że przystąpili do organizacji terrorystycznej? Martyna wraz z ekipą udała się miedzy innymi do dzielnicy Molenbeeck, skąd wyjechało do Syrii najwięcej osób. Podróżniczka spotkała się z matkami dżihadystów, aby spróbować to zrozumieć...

  Po kilku latach Martyna Wojciechowska wróciła do Boliwii. Spotkała się tam z Carmen Rojas - cholitą, której historię mogliśmy zobaczyć w pierwszym sezonie Kobiety na krańcu świata. Co Carmen pomyślała, kiedy drugi raz zobaczyła polską podróżniczkę? O czym marzy? Obie Panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, co Martyna przygotowała dla Carmen, kiedy ta przyjechała do Polski.

  Kobieta Na Krańcu Świata Martyna Wojciechowska odwiedziła Pakistan - kraj słynący ze swojej konserwatywności i panującego tam patriarchatu. To właśnie tam, na granicy z Afganistanem, żyje plemię Kalaszów liczące niespełna 5 tysięcy osób. Jest to niezwykła społeczność, którą rządzą kobiety. Plemię ma własną religię, swój język i system wartości. Są również jedynymi ludźmi w kraju, których nie obowiązuje prohibicja. W Dzień Dobry TVN Martyna opowiedziała o swoim spotkaniu z kobietami prawdziwie wyzwolonymi. Dlaczego mało brakowało, aby ten odcinek "Kobiety na krańcu świata" nie powstał?

  Filip Chajzer: "Ja zawsze marzyłem, jeszcze nie pracując nigdzie, żeby pracować w Dzień Dobry TVN". Joanna Przetakiewicz: "Kocham TVN za atmosferę". Dawid Woliński "Stacja TVN powoduje to, że ludzie szukają w niej inspiracji". Małgorzata Rozenek-Majdan: "TVN wyznaczył moje życie zawodowe". Kinga Rusin: "Przez TVN wróciłam ze Stanów do Polski". Agnieszka Dygant: "najfajniejszy czas to jednak był z TVN-em". To tylko kilka wypowiedzi, które na balu z okazji 20-lecia TVN-u usłyszała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. A co powiedziały jej: Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Woźniak-Starak, Magda Gessler i Martyna Wojciechowska?

  W Pakistanie kobiety za "karę" są oblewane przez najbliższych kwasem. Oszpecone szukają ratunku u Mussarat Misbah - założycielki Fundacji Depilex Smile Again Foundation. Z kobietami spotkała się Martyna Wojciechowska. Dlaczego w Pakistanie kobiecy są tak okrutnie traktowane? Z jakich powodów są oblewane kwasem? Czy mężczyźni, którzy to zrobią ponoszą karę? O swoim pobycie w Pakistanie podróżniczka powiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Zaledwie 30 km od Santa Cruz, jednego z największych i najbardziej zaludnionych miast w Boliwii, Martyna doświadczyła swoistej podróży… w czasie! Mennonici, których odwiedziła podróżniczka, żyją w surowych i dzikich społecznościach wiejskich. Świadomie odrzucają elektryczność i nowoczesną technologię. Prowadzą życie, które poświęcają religii, roli i hodowli zwierząt. Mennonici nie uprawiają sportów, nie mają dostępu do telewizji czy telefonów, ponieważ to wszystko jest zabronione. Edukacja kończy się na podstawowej znajomości arytmetyki i nauce Biblii. Jak Martyna Wojciechowska wspomina tę podróż w czasie?

  Senji Nakajima ma żonę i dzieci. Jednak to nie z nimi mieszka i dzieli życie codzienne. Na swoją partnerkę postanowił wybrać "Prawie kobietę" - Megumi, która jest... lalką. W Japonii taka relacja nikogo nie dziwi. Szacuje się, że w stałych związkach z lalkami pozostaje około 20 000 Japończyków. Dlaczego decydują się na życie z lalką? A czemu nam tak trudno zrozumieć taki życiowy wybór? Jak relacje damsko-męskie Japończyków różnią się od relacji ludzi zachodu? Czy Senji i Megumi to biały związek? O kobiecie-lalce w Dzień Dobry TVN mówiła kobieta podróżująca po krańcach świata Martyna Wojciechowska.

  W tym roku TVN obchodzi 20-lecie istnienia na polskim rynku medialnym. Osoby związane ze stacją świętowały tę rocznicę podczas zorganizowanej z tej okazji imprezy. Jak swoje początki w TVN wspominają: Monika Olejnik, Anita Werner, Olivier Janiak, Hubert Urbański i Martyna Wojciechowska? Rozmawiała z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Na pograniczu Mongolii, Rosji i Chin, w niedostępnych górskich terenach Ałtaju żyje mniejszość kazachska. Martyna poznała tam czternastolatkę, która siłą i odwagą przewyższa niejednego mężczyznę! Drobna i urocza Akhbota codziennie po szkole trenuje orły. To historia o prawdziwej sile, męstwie oraz więzi człowieka z drapieżnikiem.

  O związanych z TVN momentach, które zapamiętają na zawsze, Agnieszce Jastrzębskiej opowiedzieli: Omena Mensah, Grzegorz Kajdanowicz, Martyna Wojciechowska, Michał Piróg, Małgorzata Rozenek-Majdan, Marcin Meller, Dorota Wellman, Marcin Tyszka, Magda Gessler, Katarzyna Sokołowska oraz Andrzej Sołtysik i Anna Kalczyńska.

  Rusza nowy sezon Kobiety na krańcu świata. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska postanowiła sprawdzić, co Martyna Wojciechowska robi w przerwie między zdjęciami do tego programu. Gdzie znajduje się miejsce, do którego podróżniczka lubi wracać? Jaką pasję dzieli z córką? W jaki sposób wychowuje Marysię?

  W Tychach powstało Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci - Świetlikowo. Uruchomiła je Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci. W akcję zaangażowała się m.in. podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska. W jakim celu powstało Świetlikowo? Co zapewnia chorym dzieciom? Jak można pomóc centrum? W Tychach był dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Produkcje TVN zostały nagrodzone podczas World Media Festival 2017 w Hamburgu. Które filmy zdobyły statuetki? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: zastępcę dyrektora programowego TVN do spraw kanałów tematycznych Małgorzatę Łupinę, dziennikarkę i podróżniczkę Martynę Wojciechowską oraz producenta telewizyjnego Łukasza Ponińskiego.

  8 marca polskie kobiety po raz kolejny wyszły na ulice, aby walczyć o swoje prawa. Wśród protestujących znaleźli się: Martyna Wojciechowska, Anja Rubik, Małgorzata Szumowska, Maja Ostaszewska i Michał Piróg. Dlaczego postanowili przyłączyć się do manifestacji? Na warszawskim Placu Konstytucji była dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Już po raz dwudziesty ogłoszono wyniki plebiscytu Telekamery. Wśród laureatów znaleźli się: Anita Werner (wygrała w kategorii: Prezenter informacji), Martyna Wojciechowska (wygrała w kategorii: Osobowość Telewizyjna) i Agustin Egurrola (wygrał w kategorii: Juror). Jakie emocje im towarzyszyły podczas wczorajszej gali? Jakie mają plany zawodowe? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Martynę i Agustina.

  Ponad 50 proc. Polaków marzy o podróżach. To własnie do nich skierowany jest nowy kanał tematyczny TVN - Travel Channel. Jakiego rodzaju programy zobaczymy w Travel Channel Polska? Czy znudziło się jej poprzednie zajęcie, czyli bycie redaktor naczelną "National Georgaphic Polska" i "National Geographic Traveler"? W Dzień Dobry TVN gościliśmy redaktor naczelną kanału Travel Channel Martynę Wojciechowską, "kobietę w ciągłym ruchu", która nie porzuca jednak podróżowania. Gdzie się wybiera, by nakręcić kolejny sezon "Kobiety na krańcu świata"?

  W Krasiejowie, w województwie opolskim, odkryto szczątki latającego gada sprzed 230 milionów lat! O tym, dlaczego to odkrycie jest tak ważne i jak wygląda praca paleobiologów opowiedzieli nam nasi goście Martyna Wojciechowska i dr hab. Tomasz Sulej.

  Dziś ostatni odcinek 8. serii "Kobiety na krańcu świata". Martyna Wojciechowska opowiedziała nam o tym, trudnym dla niej sezonie, który mimo przeciwności udało się zrealizować i przybliżyć widzom kilka nietuzinkowych kobiet. Co słychać u bohaterek jej materiałów? "Kobieta na krańcu świata" dziś o 11.00 w TVN.

  W kolejnym odcinku Kobiety na krańcu świata Martyna Wojciechowska zabiera nas do Tanzanii, do plemienia Kurya, w którym istnieje tradycja zwana nyumba ntobhu, czyli „dom kobiet”. Zgodnie z nią kobieta może poślubić kobietę. Nie ma to jednak związku z homoseksualizmem. Czy te nieformalne związki są akceptowane przez władze Tanzanii? Dlaczego kobiety tworzą takie domy? Martynę była gościem Dzień Dobry TVN.

  90% Koreańczyków to aktywni użytkownicy Internetu. Niemal wszyscy zaglądają do sieci codziennie. Towarzystwo online zapewniają Vlogerzy, którzy grają w gry internetowe, albo Muk-bang, czyli osoby... jedzące przed kamerami na żywo. Bohaterka Martyny, BJ Levi relacjonuje swoje życie online. Jest jedną z najpopularniejszych Muk-bang w Korei. Czy takie życie zapewnia jej pieniądze i … szczęście?

  Magda Gessler : "W Polsce kobiety mają, prawie że najlepiej na świecie (..) Polska ma kobiety, które rządzą". A jak sytuacja w naszym kraju wygląda zdaniem Martyny Wojciechowskiej i Iwony Guzowskiej? Czy kobiety rzeczywiście "wykastrowały mentalnie" mężczyzn? Jak myślicie?

  Ruszył nowy sezon Kobiety na krańcu świata. Tym razem Martyna Wojciechowska zabrała nas do USA, na Florydę. Tam mieszka niepełnosprawna Bośniaczka Maja, której przyjacielem jest, niemający ogona, delfin Winter. Jakiś czas temu oboje dostali nowe życie - dzięki lekarzom, którzy stworzyli protezę ogona dla delfina i nogi - dla dziewczyny. W Dzień Dobry TVN Martyna powiedziała o miejscu, w którym mieszka Winter - czym się różni od zwykłego delfinarium? Dowiedzieliśmy się również, jaką niezwykłą drogę przeszła Maja. Dlaczego to spotkanie było wyjątkowe dla polskiej podróżniczki?