Martyna Wojciechowska

  Martyna Wojciechowska

  Szpagat na obręczy podwieszonej do sufitu to nic trudnego. Udowadnia to córka Martyny Wojciechowskiej. Dziennikarka i podróżniczka opublikowała w sieci filmik z Marysią, która ćwiczy od rana. Imponującej kondycji i zręczności, jaką wykazuje się 12-latka, można tylko pozazdrościć. Zobaczcie sami.

  W kolejnym odcinku "Kobiety na krańcu świata" Martyna Wojciechowska pojechała do Czadu, gdzie spotkała się z koczowniczym plemieniem Wodaabe. Co jest niezwykłego w tym ludzie? Otóż nastąpiła w nim zamiana ról i to mężczyźni bardziej dbają o swoją urodę niż kobiety. Co robią, aby pięknie wyglądać? Czy to prawda, że dopuszczalna jest tam rozwiązłość seksualna kobiet? O swojej wyprawie podróżniczka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  W kolejnym odcinku "Kobieta na krańcu świata" Martyna Wojciechowska odwiedziła Salwador. Niewielkie państwo w Ameryce Środkowej jest numerem jeden na świecie pod względem liczby ofiar śmiertelnych przemocy domowej wśród kobiet. Zabójstwa, gwałty, napady są tu na porządku dziennym. Śmiertelność noworodków jest w Salwadorze bardzo wysoka. W tym państwie nikt nie zakłada, że może dojść do naturalnego poronienia. Kobiety, które tracą ciążę lub nowonarodzone dzieci, często muszą udowodnić, że nie było w tym jej winy. Niestety bardzo często trafiają do więzienia skazane za ich morderstwo. W Salwadorze obowiązuje najbardziej surowe prawo aborcyjne na świecie. Ciąży nie można przerwać w żadnym wypadku. Morena Herrera założyła organizację i walczy o prawa kobiet, które po śmierci noworodka zostały oskarżone o morderstwo. Udało jej się uwolnić już 17 kobiet.

  Martyna Wojciechowska: "10. jubileuszowy sezon. Poczuliśmy, że jechać na kraniec świata to za mało. Teraz trzeba było jechać na krańce krańców świata, tak też zrobiliśmy". Czy nasz ulubiona podróżniczka odczuwała lekki lęk podczas wizyty u łowców głów na Borneo?

  Program "Kobieta na krańcu świata" ma już 10 lat. Towarzyszyliśmy Martynie Wojciechowskiej podczas sesji okładkowej do jednego z kobiecych magazynów. Czy Martyna pamięta pierwszy odcinek pierwszego sezonu "Kobiety na krańcu świata"? Które bohaterki utkwiły w jej sercu? Z jubileuszem programu zbiegają się 10. urodziny córeczki Marysi. Jak macierzyństwo wpłynęło na jej podróże i program? Ile czasu trwa przygotowanie jednego odcinka? I jakie niespodzianki Martyna przygotowała w 10. sezonie "Kobiety na krańcu świata"? Z Martyną spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

  Jak przez ostatnie 10 lat zmieniła się Martyna Wojciechowska? Jak wpłynęły na nią nieustanne podróże i poznawanie innych kultur? Już 11. listopada wraca na antenę TVN z 10. sezonem "Kobiety na krańcu świata". Z okazji 10-tych urodzin programu Martyna przygotowała też dla swoich fanów niespodziankę - 13 października, na na antenie Travel Channel, zadebiutuje jej nowy program 10/10, w ramach którego widzowie poznają nieemitowane dotąd historie i przygody, jakie wydarzyły się na planie, podczas powstawania "Kobiety na krańcu świata". "Program, który dla mnie był cudowną podróżą w czasie".

  Na Balu Nocy Letniej Martyna Wojciechowska po raz pierwszy oficjalnie pojawiła się w towarzystwie swojego partnera Przemka Kossakowskiego. Dlaczego zdecydowali się przyjść razem właśnie na tę imprezę? Zdają sobie sprawę, że wiele osób kibicuje ich związkowi? Czy para planuje dzieci? Rozmawiała z nimi reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Córka Martyny Wojciechowskiej uwielbia jeździć konno. Co o pasji córki myśli mama? Czy Martyna wspiera córkę i, czy nie boi się o nią? I jaki z tym związek ma Karolina Ferenstein-Kraśko? Zobaczcie, co Martyna Wojciechowska powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  Powstała nowa kolekcja unikatowych lalek Barbie, przedstawiających prawdziwe postacie – silne kobiety, które warto podziwiać i naśladować. Jedna z lalek została wykonana na podobieństwo Martyny Wojciechowskiej. Podróżniczkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o to wyróżnienie. Co ono dla niej oznacza? Zobaczcie, o co Martyna zaapelowała do kobiet.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Martynę Wojciechowską. Dziennikarka i podróżniczka świętuje kolejny sukces. W zeszłym tygodniu Martyna odebrała nagrodę za dokument "Ludzie Duchy" na prestiżowym festiwalu London International Filmmaker Festival of World Cinema. Dokument został nagrodzony kategorii Reżyseria Dokumentu Krótkometrażowego. O czym opowiada fabuła filmu? Dlaczego historia ta jest szczególnie ważna dla Martyny?

  Po Dniu Zakochanych przypada Dzień Singla. Który dzień celebrują gwiazdy? Martyna Wojciechowska świętuje oba dni. Dlaczego? Według Joanny Przetakiewicz, bycie singlem od czasu do czasu nie jest złe. Choć tegoroczne Walentynki Anna Dereszowska spędziła sama, to nazywa siebie "zwierzęciem stadnym". Jaką radę dla osób samotnych ma singiel Łukasz Jakóbiak? Z gwiazdami rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Wczorajszy wieczór należał do telewizji TVN. Gwiazdy i produkcje stacji zdobyły Telekamery w głównych kategoriach. Najlepszą aktorką została Maja Ostaszewska, odtwórczyni głównej roli w także nagrodzonym serialu "Diagnoza". Martyna Wojciechowska już po raz trzeci zdobyła Telekamerę w kategorii "Osobowość telewizyjna". Weteranką Telekamer jest również Anita Werner - laureatka Telekamery w kategorii "Prezenter informacji". Statuetkę w kategorii "Nadzieja telewizji" otrzymał nasz redakcyjny kolega Filip Chajzer. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Anitę Werner, Martynę Wojciechowską i Adama Woronowicza. Czym jest dla nich ta nagroda?