Martyna Wojciechowska

  Martyna Wojciechowska

  To już 6 sezon programu. Tym razem Martyna odwiedziła Tajlandię, gdzie przeprowadza się najwięcej na świecie operacji zmiany płci. Tajlandia ma również jedną z największych populacji transseksualistów – na 63 miliony mieszkańców mieszka tam aż 150 tysięcy transseksualnych osób. W studiu Dzień Dobry TVN podróżniczka i dziennikarka opowiedziała o trzeciej płci.

  W kolejnym odcinku "Kobiety na krańcu świata" Martyna Wojciechowska wybrała się do Indii gdzie odwiedziła jeden z najbardziej znanych na świecie dom surogatek. Kto może skorzystać z usług tej kliniki?

  Najlepszy wyniki w nauce mają kraje azjatyckie. Surowa dyscyplina w Chinach to nie mit. Martyna Wojciechowska to sprawdziła. A w studiu Dzień Dobry TVN gościem była Zange Cheng- Jaworska. Jak ona wychowuje swoje dzieci? Towarzyszyła jej Marta Żysko-Pałuba, psycholog. Jakie mamy spotkamy w nowym programie "Mama kontra mama"?

  Już 7 września rozpoczyna się nowy sezon programu "Kobieta na krańcu świata". Okazuje się, że program będzie emitowany nawet w Korei. Katarzyna Olubińska spotkała się z Martyną Wojciechowską. O wyjazd do Chin Martyna walczyła prawe 6 lat. W końcu się udało! Niebawem na antenie TVN relacja z tej podróży. Jakie kwestie w Chinach przykuły uwagę dziennikarki i podróżniczki?

  Są piękne, znane i szczęśliwe. Zdobyły w swoim życiu zawodowym praktyczne wszystko. Są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w Polsce. Mogłyby spocząć na laurach. Jednak tego nie robią! Więcej - pomagają innym. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były słynne filantropki: Kinga Rusin i Martyna Wojciechowska.

  Podróżniczka, redaktor naczelna polskiej edycji National Geographic Martyna Wojciechowska często angażuje się w akcje na rzecz dzieci. Tym razem przyjęła zaproszenie do udziału w akcji charytatywnej „Zwierciadło dzieciom”. Na co zostaną przeznaczone pieniądze zebrane w czasie tej akcji? Jak można się do niej przyłączyć? O tym Martyna powiedziała w Dzień Dobry TVN. Dowiedzieliśmy się również, gdzie nas zabierze w nowych odcinkach kolejnego sezonu "Kobieta na krańcu świata".

  Zapraszamy na sobotę z Dzień Dobry TVN. A w programie: Sebastian Karpiel Bułecka - świetny i "odświętny". U nas: w nastroju do prywatnych rozmów! Dawid Kwiatkowski - polski Justin Bieber. Na naszym czacie na specjalne życzenie widzów. W programie także: w roli głównej Marek Kondrat oraz gwiazda która, kocha Polskę - Natalia Oreiro! Bądźcie z nami w sobotę od 8:30! program poprowadzi duet: Rusin - Węglarczyk!

  A razem z nim paszport, karty kredytowe i.. sentyment! 9, 10, 7, 4, 100 oraz 80 000 - czego? Tak wyglądał 5. sezon "Kobieta na krańcu świata" w liczbach". A jak wyglądał od kulis? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, sama Martyna Wojciechowska, czyli Juliusz Verne w kobiecym i telewizyjnym wcieleniu!

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki umówił się na spotkanie z Małgorzatą Kozakiewicz - córką Władysława Kozakiewicza. Czym zajmuje się Małgosia? Jak wyglądała jej droga na szczyt? Pokazała nam ścianę street-artu oraz berlińskie murale.

  Manila to miasto o jednej z największych na świecie gęstości zaludnienia. Powoduje to, że ludzie wybierają do życia bardzo dziwne miejsca. Martyna Wojciechowska odwiedziła cmentarz, na którym mieszka i pracuje aż 10 tysięcy osób, są tam restauracje, boiska, szkoły...

  Między morzem a górami de Guamaya - to właśnie tam Martyna Wojciechowska odnalazła Violetę – kapłankę afrokubańskiej religii zwanej santerią. Co przepowiedziała jej czarownica oraz jak odczytała jej przeszłość i teraźniejszość? Czy prawdą jest, że Martyna jest zgorzkniała i zraniona przez miłość? Podróżniczkę gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

  W największym mieście Chin mieszka 23 miliony ludzi, nie licząc przedmieść. Tam pociągi gnają 320 km na godzinę. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki odwiedził Szanghaj. Czy nauczył się jeść pałeczkami?

  Zapraszamy na sobotę z Dzień Dobry TVN! A w programie: świetni na każdą porę roku – bracia Golcowie. W swoim ogrodzie żegnają ostatni weekend lata. W programie także: w zgodzie z naturą... Natasza Urbańska, a potem Beksiński, jakiego znali tylko najbliżsi, czyli w rodzinnym domu artysty. A na koniec w Dzień Dobry TVN, co Bartłomiej Topa ma wspólnego ze skrzypkiem z zespołu Zakopower? Bądżcie z nami w sobotę od 8:30! Program poprowadzi Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk.

  Chcecie wiedzieć, po co Martyna wetknęła palec w krokodyla i dlaczego, jej zdaniem, warto ratować te gady? Zobaczcie też jak skończyła się walka Martyny i Marcina z aligatorem w naszym studiu!

  Tajlandia, Filipiny, Sudan, Kuba.. to tylko część miejsc, które tym razem odwiedziła Martyna Wojciechowska. Co tym razem najbardziej ją zaskoczyło i co zobaczymy w 5 serii "Kobiety na krańcu świata"?

  Reporterka Dzień Dobry TVN, Katarzyna Olubińska, spędziła niedzielny poranek z Martyną Wojciechowską oraz jej córką Marysią, w Centrum Nauki Kopernik. Co skłoniło Martynę do napisania książek dla dzieci i kto był jej najsurowszym recenzentem?

  Bolonia to kulturalna i kulinarna stolica Włoch. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska przyjrzała się życiu Włochów i sposobie podawania ich ulubionego napoju - kawy. Jakie są zasady picia prawdziwe włoskiej kawy? Zapraszamy do Bolonii!

  Mąż zabronił jej tańczyć, ona jednak ćwiczyła w ukryciu. Dziś jest światowej sławy tancerką flamenco. Martyna Wojciechowska odwiedziła Noelię Sabareę oraz jej rodzinę. Zdała nam relację z tej podróży do Hiszpanii.

  W Nepalu, największą czcią otacza się boginię Taleju. Autochtoni wierzą, że czuwa ona nad Nepalczykami. Ta żywa Bogini siedzi na tronie w swoim pałacu i przyjmuje wszystkich tych, którzy chcą się z nią spotkać. Błogosławi, podobno uzdrawia i wysłuchuje skarg. Martyna Wojciechowska była jednym z pielgrzymów, którzy przybyli do Bogini.

  O odwadze, adrenalinie i samotności, Bartek Jędrzejak rozmawiał ze startującym w samotniczych regatach kapitanem Zbigniewem Gutkowskim. Czy nie przeraża go samotność i, czy w czasie rejsu żeglarz ma czas na czytanie książek?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska gościła w domu u Martyny Wojciechowskiej. Zobaczyła tam drzwi, które donikąd nie prowadzą, klatkę dla ptaków używaną jako lampę, czaszkę małpy, która odstrasza złe duchy oraz najcenniejszą pamiątkę z makaronu i kaszy.

  Tym razem Martyna Wojciechowska odwiedziła plemię Mentawa zamieszkujące indonezyjski archipelag wysp należący do Sumatry Zachodniej. Współplemieńcy nie znają tam swojego wieku, bo nie liczą czasu. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Martynę, która przywiozła z podróży wyjątkową pamiątkę.

  Redaktor naczelna, pisarka, dziennikarka i podróżniczka. Już niebawem w księgarniach pojawi się trzecia część „Kobiety na krańcu świata”. W kawiarence TVN Cafe Martyna Wojciechowska odpowiadała na pytania internautów i Kingi Rusin.

  „Niemożliwe nie istnieje”- oto dewiza życiowa Martyny Wojciechowskiej. Pasję do motoryzacji odziedziczyła po dziadku i ojcu. Pierwszy z nich był właścicielem firmy transportowej, drugi startował w rajdach. O swojej nowej książce, pasjach, ucieczkach z domu i kradzieży samochodu opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Ile miejsc trzeba odwiedzić, ile godzin spędzić w podróży i ile czasu poświęcić, by zrealizować 24-minutowy program na jednym z krańców świata. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy podróżniczkę Martynę Wojciechowską i producentkę programu Małgorzatę Łupinę. Zobacz kulisy powstawania "Kobiety na krańcu świata"!

  "Kangurza mama" zajmuje się małymi kangurami, których matki zginęły pod kołami samochodów. Osierocone kangurzątka trafiają do niej z całego kontynentu. Martyna Wojciechowska spotkała się z Shirley Rose , która opiekuje się kangurzątkami, dopóki nie osiągną dwunastu miesięcy. W jaki sposób Shirley organizuje sobie dzień pracy, mając po opieką kilkaset zwierząt? Skąd czerpie fundusze na ich utrzymanie? Czy kangury bywają niebezpieczne?