kuchnia

  kuchnia

  Oświetlenie do kuchni najlepiej wybierać wedle sugestii projektanta wnętrz, by zwiększyć funkcjonalność pomieszczenia. Samemu trudno jest wybrać pomiędzy praktycznością, niebanalnym wyglądem a odpowiednim klimatem wnętrza. Jak wybrać oświetlenie kuchenne, które spełni oczekiwania?

  Stir fry to popularna w krajach Dalekiego Wschodu technika krótkiego, ale intensywnego smażenia. W ten sposób przygotowuje się dania z makaronem, ryżem, mięsem i warzywami. W technice stir fry ich składniki powinny być poddane lekkiej obróbce termicznej, by zachowały swoje wartości i świeży smak.

  Chałwa traktowana jest przez wiele osób jako rodzaj słodyczy, na polskich sklepowych półkach tam właśnie można ją znaleźć. Inaczej w Grecji, gdzie chałwy trzeba szukać obok serków. Najbardziej znana chałwa wykonana jest z nasion sezamu. Choć ma wiele składników odżywczych, jest bardzo kaloryczna.

  Nie da się ukryć, że w Szwajcarii jedzenie jest bardzo ciężkostrawne i sycące. Wynika to z warunków klimatycznych – panującej tam alpejskiej aury. Kuchnia szwajcarska dobrze jest wszystkim znana ze wspaniałych serów, czekolad, deserów i potraw ziemniaczanych. Jakie jeszcze dania można odkryć w Szwajcarii?

  Wybierasz się na biwak albo masz ochotę przygotować coś pysznego i prostego? Postaw na dania jednogarnkowe według przepisów Oli Nguyen. Zobacz, jak przygotować serowy dip queso, burgera z fasoli z tatarem ze śledzia, fasolkę szparagową po bretońsku i na deser kokosową ryżankę ze słonym karmelem i owocami.