Maria Sadowska już od kilku tygodni boryka się z problemami zdrowotnymi, które okazały się na tyle poważne, że trafiła do szpitala. O szczegółach swojego samopoczucia piosenkarka poinformowała w mediach społecznościowych.
Sezon jesienno-zimowy to czas zwiększonej zachorowalności na grypę i przeziębienie. Bóle głowy, gardła, katar, kaszel i złe samopoczucie – z tymi objawami musimy często zmagać się w chłodne dni.
Jesień i zima to czas, kiedy częściej łapiemy infekcje. Niestety ten sezon jest szczególnie groźny, ponieważ atakują nas aż choroby COVID-19, grypa oraz RSV. Wciąż rosnąca liczba chorych to problem nie tylko Polski, ale i wielu krajów Europy Zachodniej.
Rozpoczął się sezon na grypę, a wraz z nim nadszedł czas, aby zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Jak to zrobić? Najskuteczniejszą bronią są zdecydowanie szczepienia przeciw grypie. O tym, dlaczego warto się na nie zdecydować, w Dzień Dobry TVN opowiedział Aleksander Biesiada - lekarz, specjalista medycyny rodzinnej.
Jesień to sezon wzmożonych epidemii chorób układu oddechowego. Katar, kaszel i złe samopoczucie "łapie" niemal każdego. Lekarze przypominają, że o tej porze roku wirus RSV u małych dzieci jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyt lekarskich. Czym objawia się ta choroba i na co powinniśmy uważać?
Rozpoczął się sezon grypowy. To dobry moment na przyjęcie szczepionki przeciwko tej chorobie. Wakcyna znacznie ogranicza ryzyko zachorowania. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? O tym w Dzień Dobry TVN powiedział prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych.
22-latka zmarła w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z powodu grypy. Kobieta sądziła, że infekcja nie jest poważana i sama przejdzie. Niestety, kiedy w końcu trafiła do szpitala - mimo wysiłków lekarzy - nie udało się jej uratować. Dlaczego "zwykła grypa" zabija młode i zdrowe osoby?
Z dnia na dzień robi się coraz cieplej, ale nie oznacza to wcale, że sezon chorób się skończył. Przeciwnie. Lekarze alarmują o wzroście zachorowań na grypę. Jak twierdzą, szczyt zakażeń jeszcze przed nami.
Sezon zachorowań na grypę trwa w Polsce od października do maja. Najwięcej nowych przypadków odnotowuje się między styczniem a marcem. Jak rozpoznać, że chorujemy akurat na grupę? Do czego może doprowadzić niedoleczona lub źle leczona infekcja? O tym porozmawialiśmy z dr Joanną Pietroń, specjalistką medycyny rodzinnej.
Sezon grypowy wciąż daje się we znaki, a Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że rocznie zachorowania mogą dotyczyć nawet 30% dzieci. Maluchy uczęszczające do przedszkola czy szkoły bardzo często łapią infekcję, a następnie przenoszą ją na rówieśników i domowników. Jak rozpoznać chorobę u dziecka? Kiedy wybrać się do lekarza i czy warto wykonywać test? Na te pytania opowiedział nam Rafał Skrzypek, specjalista medycyny rodzinnej.
W związku z narastającą liczbą zakażeń wirusowych dróg oddechowych eksperci Naczelnej Rady Lekarskiej wydali dziewięć zaleceń. - Potrzebna jest szybka reakcja i elastyczne dostosowanie systemu do rosnących potrzeb - podkreślają. Co znalazło się na liście?
Sezon grypowy trwa w najlepsze, w szkołach choruje coraz więcej dzieci, a lekarze przepełnieni są pracą. Co robić, gdy nasza pociecha gorączkuje, a przychodnia odmawia wizyty. Czy jest to zgodne z prawem pacjenta?
Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej w rozmowie w radiu RMF FM zaapelował o wprowadzenie nowych rozwiązań w organizacji polskiej służby zdrowia. Jego zdaniem najkorzystniejsze byłoby wystawianie L4 bez konieczności wizyty u lekarza.
10-latek trafił do szpitala z powodu ciężkiego przebiegu infekcji. Pomimo starań lekarzy, małego pacjenta nie udało się uratować. Zmarł w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.