biografia

  biografia

  10 czerwca 2015 roku Anna Jantar obchodziłaby swoje 65. urodziny. Z okazji zbliżającej się rocznicy, w księgarniach ukazała się biografia zmarłej wokalistki autorstwa Marcina Wilka, który o Annie Jantar rozmawiał m.in.: z jej mamą - Haliną Szmeterling i córką - Natalią Kukulską. Wokół wokalistki i gwiazdy lat 70/80. narosło wiele legend. Jaka naprawdę była Anna Jantar i o czym marzyła? Dlaczego Natalia Kukulska zdecydowała się upublicznić prywatne listy swoich rodziców?

  Prezenterka pogody Dzień Dobry TVN właśnie wydała swoją autobiografię. Jak Omenaa Mensah wspomina dzieciństwo? Czy była prześladowana z powodu koloru skóry? Co ją zainspirowało do napisania książki? O tym i o swojej metamorfozie opowiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  Nie pret-a-porter, nie haute couture, a po prostu moda do noszenia na co dzień. Projektantka Ewa Minge na Fashion Weeku w Łodzi pokazała kolekcję skierowaną do szerszego grona odbiorców. Dlaczego zdecydowała się pójść w komercyjną stronę? Czy skoro ubrania są tańsze, to znaczy, że wykonane są z gorszej tkaniny? Do kogo Ewa kieruje swoje projekty? Okazuje się, że Minge wydaje niedługo swoją książkę. Czego dowiemy się z autobiografii gwiazdy? Czy projektantka zdradzi w niej skrywane sekrety? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  „Ucho od śledzia” to słynna kwestia z klasyki polskiego filmu – „Vabanku”, ale także tytuł biografii Leonarda Pietraszaka. Odtwórca roli Gustawa Kramera przyjął zaproszenie do Dzień Dobry TVN. Czy wiedzieliście, że aktor miał w planach karierę bokserską? Co się stało, że zrezygnował? Kto go znokautował i kiedy? Jakie jeszcze tajemnice skrywa Pan Leonard? I w jakim filmie zagrał z mamą prowadzącej Dzień Dobry TVN - Anny Kalczyńskiej?

  Czy Ojciec Leon Knabit nadal wierzy w Boga? Czy miewał chwile zwątpienia? Co o. Leon myśli o Papieżu Franciszku i Unii Europejskiej? Czy można mówić o duchowości bez religii? Czy nigdy nie brakowało ojcu Leonowi rodziny, z której zrezygnował dla kapłaństwa? I jak udała się wycieczka Pendolino z Krakowa do Warszawy? Zakochany w Bogu mnich był gościem Dzień Dobry TVN.

  O Marszałku Piłsudskim napisano już niemal wszystko, ale w Dzień Dobry TVN historyk, profesor Tomasz Nałęcz oraz Łukasz Radwan zdradzili mało znane szczegóły z jego życia. Czy Marszałek był bałaganiarzem? Czy prowadził higieniczny tryb życia? Która z kobiet była dla Marszałka najważniejsza w życiu? Czy mógłby służyć za wzór wierności? Jakie są rozbieżności dotyczące biografii Marszałka Józefa Piłsudskiego? Dlaczego sypiał przy zapalonym świetle?

  Michał Pieróg wydał w tym roku swoją biografię, która wywołała wiele kontrowersji. Ale to nie jedyna rzecz, w którą się ostatnio zaangażował. Czy czymś zaskoczył dziennikarkę Dzień Dobry TVN Agnieszkę Jastrzębską?

  Pokochał ją Alfred Hitchcock. Amerykańska aktorka, zdobywczyni Oscara, ale też księżna Monako i żona księcia Rainiera III. Powstaje film o Grace Kelly. I już wybuchnął skandal. Jaki? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, Karolina Korwin-Piotrowska.

  Już niebawem w sklepach ukaże się muzyczna, bardzo osobista, prawie trzystustronicowa i bogato ilustrowana biografia zespołu Bajm. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Beatę Kozidrak i jej managerkę, a kiedyś fankę, Ewę Tutkę. To ona jest pomysłodawczynią i producentem biografii zespołu. Sądzie, że nadal płynie w nich gorąca krew?

  Za kilka dni na ekrany polskich kin wejdzie biograficzny film "Roman Polański". Ten film to zapis bardzo osobistej rozmowy Polańskiego z jego przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Dlaczego Polański zdecydował się na nagranie tej rozmowy? Jakiego Romana Polańskiego poznajemy przez ten film? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Małgorzata Abramowska, asystentka Romana Polańskiego i Andrzej Kostenko, reżyser, operator i przyjaciel Polańskiego. Jak Małgorzata Abramowska wspomina dni zdjęciowe, w zamknięciu, w Gstaad?

  O 40. urodzinach Radka Majdana i właśnie wydanej jego biografii oraz o premierze filmu "Nad życie" opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.