Książę Harry zmienił jego życie. "Mogę stać się celem ataku"

Rhys Whittock w 2018 roku wygrał konkurs na najlepszego sobowtóra księcia Harry'ego. Dziś - za sprawą biografii "Spare" - obawia się o własne życie. Co go przeraża? Za co jest wdzięczny Meghan Markle? O tym opowiedział w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską, dziennikarką Dzień Dobry TVN.

Rhys Whittock - sobowtór księcia Harry'ego

Rhys Whittock już jako dziecko odkrył, że jest podobny do młodszego brata księcia Williama. - Gdy oglądałem w telewizji małego Harry'ego z rodzicami, myślałem o tym, że ten rudowłosy chłopiec i ja jesteśmy podobni i że to trochę dziwne. Różni nas 14 miesięcy, więc jestem nieco starszy od Harry'ego - przyznał w Dzień Dobry TVN.

Jak dodał, z czasem ludzie zaczęli zaczepiać go na ulicy, chichotać i szeptać: "Zobacz wygląda, jak Harry". - To działo się coraz częściej. Aż moi rodzice wpadli na pomysł, że powinienem zwrócić się do jakiejś agencji sobowtórów, bo być może to podobieństwo okaże się moją zawodową drogą - wspominał rozmówca Sandry Hajduk-Popińskiej.

W 2017 roku zrobiło się głośno o aktorce Meghan Markle, która wówczas zaczęła spotykać się z Harrym. Chwilę później zainteresowanie sobowtórem księcia wzrosło. - Wygląda na to, że muszę podziękować Meghan Markle za tę sławę - podkreślił z uśmiechem Rhys Whittock.

Na tym nie koniec podziękowań. W 2021 roku sobowtór poznał bowiem swoją narzeczoną w momencie, gdy odgrywał księcia Harry'ego. - Miałem na sobie oficjalny mundur Harry'ego, a ona niebieską sukienkę, więc uznałem, że musimy zrobić sobie razem zdjęcie. Podeszła i powiedziała wtedy, że wyglądam jak ktoś znany, ale nie jest pewna kto. Na co zareagowałem: "Może chodzi ci o kogoś z rodziny królewskiej?". Przytaknęła i stwierdziła, że mam dużo ładniejsze włosy - opowiadał.

Rhys Whittock o biografii Harry'ego

Cały świat rozpisuje się na temat biografii księcia Harry'ego pt. "Spare".

- Ta książka zawiera wiele zaskakujących wątków również pod kątem bezpieczeństwa rodziny królewskiej. Harry ujawnia w niej, ile osób zabił w Afganistanie, a wielu ekspertów uważa, że ujawnienie tego to duży błąd, bo naraził tym nie tylko siebie samego. Oczywiście nie wiadomo, czy pojawi się na koronacji swojego ojca, ale to również potencjalna sytuacja zagrożenia - tłumaczył Rhys Whittock.

- Jeśli chodzi o mnie, uświadomiłem sobie, że także mogę być celem. Moja mama zasugerowała, że w miejscach publicznych powinienem nosić okulary przeciwsłoneczne, bo mogę stać się celem ataku. Jej zdaniem ktoś, kto jest pijany i mija mnie na ulicy w Londynie może uznać, że jestem Harrym i chcieć mnie zaatakować. Dotychczas jak wybierałem się do pracy jako sobowtór dom opuszczałem w pełnym stroju Harry'ego. Teraz przebieram się, dopiero jak dojadę do pracy - dodał rozmówca Dzień Dobry TVN.

Jak przyznał, jest dość zestresowany, bo nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. - Myślę, że trzeba poczekać aż zainteresowanie książką się zmniejszy - zaznaczył.

Czy Rhys Whittock poznał osobiście księcia Harry'ego? Czy spotyka się prywatnie z innymi sobowtórami z rodziny królewskiej? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości