Musi zapłacić milion złotych żonie za 25 lat małżeństwa. "Poświęciłam się wyłącznie pracom domowym"

Autor:
pb//az,
Daria
Pacańska
Źródło:
TVN24
Tak rozwodzą się polscy milionerzy
Tak rozwodzą się polscy milionerzyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Mężczyzna z Hiszpanii musi zapłacić swojej byłej żonie ponad 204 tysiące euro za 25 lat małżeństwa, w którego trakcie nie mogła realizować się zawodowo. Według kobiety, jej partner zmusił ją, aby zajmowała się jedynie domem.

Zapłaci żonie za 25 lat małżeństwa

Mężczyzna musi zapłacić byłej żonie 204 624,08 euro (w przeliczeniu 961 tysięcy złotych). To decyzja sądu z Vélez-Málaga w hiszpańskim regionie Andaluzja, która zapadła 15 lutego. Kwota ma zadośćuczynić za 25 lat małżeństwa, w których trakcie zajmowała się tylko domem, bo tak chciał jej mąż. Co ciekawe, małżeństwo miało rozdzielność majątkową. W tym przypadku, w związku z tym, że kobieta nie zarabiała, nie miała żadnego majątku.

Sąd wyliczył kwotę ponad 204 tysięcy euro, biorąc pod uwagę roczną płacę minimalną w Hiszpanii w czasie, kiedy byli małżeństwem. Od czerwca 1995 roku do grudnia 2020 roku. Oprócz tej sumy mężczyzna musi płacić alimenty na ich dwie córki, jedna z nich jest już pełnoletnia.

Więcej na ten temat przeczytasz na TVN24.

Mąż chciał, żeby zajmowała się domem

Kobieta zgodziła się udzielić wywiadu dla radia Cadena Ser i powiedziała w nim, że jej były mąż "nie chciał, aby pracowała zawodowo".

- Poświęciłam się wyłącznie pracom domowym, dbając o męża i dom - powiedziała i dodała, że jest zadowolona z wyroku sądu.

Więcej na ten temat przeczytasz na TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:pb//az, Daria Pacańska

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: courtneyk/Getty Images

Pozostałe wiadomości