Czekały z seksem do ślubu. "Mój mąż nie jest samochodem, który należy przetestować"

Autor:
Daria
Pacańska

Na TikToku coraz więcej kobiet przyznaje, że zdecydowały się na wstrzemięźliwość seksualną aż do ślubu. Ich wypowiedzi spotykają się ze zdziwieniem i nieprzychylnymi komentarzami ze strony innych użytkowników mediów społecznościowych.

Mówią o dziewictwie na TikToku

Tiktokerka @victelsy postanowiła odpowiedzieć na jeden z komentarzy pojawiających się pod filmem, w którym mówiła o tym, że z seksem czekała aż do ślubu. Obserwator porównał tę sytuację do zakupu samochodu bez jazdy próbnej. - Po pierwsze, mój mąż nie jest rzeczą, nie jest samochodem, który należy przetestować. Po drugie, jesteśmy chrześcijanami, traktujemy naszą wiarę poważnie, stosujemy się do zasad naszej wiary, dlatego czekaliśmy do ślubu. Nie wiem dlaczego zakładasz, że to jest gwarantowana porażka, bo nauczyło nas to cierpliwości, nauczyło nas to szacunku do siebie nawzajem i jesteśmy szczęśliwi, że doczekaliśmy do ślubu - powiedziała kobieta.

Miłość

 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam BaldychówDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Dodała również, że każdy z nas ma możliwość wyboru między dobrem a złem. - Ile osób musisz przetestować? Jak będzie złe współżycie, to nagle porzucisz tę osobę? To jest bardzo słabe podejście - zakończyła.

Cnota jako temat tabu

W dyskusję postanowiła włączyć się inna tiktokerka @lesscalm. Powiedziała, że zgadza się z tym, co powiedziała @victelsy. - Skomentowałam też ten filmik i napisałam, że żałuję, iż osoby, które przed ślubem współżyją nie dostają pytań "dlaczego testują samochód" - podkreśliła.

I dodała: "Popatrzcie jakie to jest niesmaczne pisać coś takiego do osoby, która ma zupełnie inne wartości. Ja, jak i Wiktoria nie zmuszamy nikogo, żeby żył jak my. Obydwie zdajemy sobie sprawę, że trzeba z miłością do wszystkiego podchodzić, a nie zmuszaniem. To też pokazuje jak wszystko zmieniło się na przestrzeni ostatnich stu lat, o 180 stopni. Kiedyś współżycie było tematem tabu, a teraz jego brak nim jest".

Wypowiedzi obu pań doczekały się żywej reakcji obserwatorów. Pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których użytkownicy dzielili się też swoimi historiami. - "Z moim starym też czekaliśmy do ślubu. Dziś bym tak nie zdecydowała już, choć niczego nie żałuję. Ale porównywanie tego do jazy próbnej... masakra", "Ale tutaj nikt nikogo nie traktuje jak rzecz. Współżyje się z miłości, uczucia, kolejny etap w związku, "Ja popieram w 100 proc. to, co obie mówicie. Sama mam zamiar robić to dopiero po ślubie" - napisali internauci.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: JovanaT/Getty Images

Pozostałe wiadomości