Związki i seks

35-latka uważa, że jej dziewictwo odstrasza mężczyzn: "Bardzo boją się moich wartości"

Związki i seks

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
insider.com
Samotna kobieta

Sonali Chandra jest 35-latnią dziewicą i zamierza nią pozostać, aż do ślubu. Wartości, jakimi kieruje się kobieta, odstraszają potencjalnych kandydatów. - Powiedziałam jednemu z nich, że to będzie mój pierwszy raz. Po tym nie odpowiadał na moje telefony ani SMS-y - powiedziała.

35-letnia dziewica czeka na odpowiedniego mężczyznę

Sonali Chandra to 35-letnia kobieta o korzeniach indyjskich. Choć mieszka w Stanach Zjednoczonych, wierna jest kulturze, w której wychowywali ją rodzice. Obserwując starsze pokolenia, podjęła decyzję, że z pierwszym seksem czekać będzie aż do ślubu.

- Mam 35 lat i z dumą trzymam moje dziewictwo. Potrzebuję pierścionka na palcu, zanim stracę je z partnerem. Byłabym zdruzgotana, gdybym zdradziła swoje zasady i miała jednorazową przygodę. Nie dlatego, że się boję — chociaż wiem, że pierwszy seks może być bolesny. Ale "friends with benefits" i związki bez zobowiązań nie są dla mnie. Szukam mojej bratniej duszy – powiedziała.

Gwiazdy o związkach

Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
wideo 2/6

Sonali od lat trzyma się więc swoich wartości i walczy z presją społeczeństwa, które często nie może jej zrozumieć. Jako Amerykanka hinduskiego pochodzenia cieszy się, że podtrzymuje tradycyjne wartości kraju, w którym wychowali się jej krewni.

- Seks przed ślubem jest w Indiach tematem tabu. Moja mama i tata nigdy nie rozmawiali o seksie, kiedy dorastałam. A w filmach Bollywood nie pokazywano całującej się pary, aktorzy mogli tylko trzymać się za ręce – wspomina. - Nie było podkoszulek, dekoltu, makijażu ani spotkań towarzyskich z chłopcami, kiedy chodziłam do gimnazjum – podkreśliła.

Małżeństwa aranżowane

Ponad 90 procent Hindusów żyjących w miastach zawiera aranżowane małżeństwa. Ślub z osobą spoza kasty oznacza wstyd i dyshonor dla rodziny. Dlatego też młodzi często pozostawiają kwestie wyboru swoim rodzicom.

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Rutgers ojciec Sonali proponował, że znajdzie dla niej idealnego męża, który cenić będzie kulturę i wartości rodzinne.

- Opowiedział mi o swoich planach dotyczących mojego zaaranżowanego małżeństwa. Miałam 23 lata i pomyślałam: "Nigdy nie pozwoliłeś mi nawet mieć chłopaka". Tata postanowił znaleźć kogoś w Ameryce, kto miał silne hinduskie wartości. Próbował przedstawić mnie lekarzom i prawnikom w naszym rodzinnym stanie New Jersey. Ale nigdy się z nimi nie spotkałam. Nie ufałam, że mój tata wybierze dla mnie męża. Chciałby kogoś takiego jak on sam. Powiedziałam: "Nie, dziękuję" - wyjaśniła.

Dziewczyna postanowiła, że sama znajdzie przyszłego męża. Jednak szybko przekonała się, że jedyne, czego od niej chcą mężczyźni, to seks. - Gdyby zamierzali wykorzystać mnie i zniknąć następnego ranka, byłabym upokorzona – dodała.

Sonali nigdzie się więc nie spieszyła. Po raz pierwszy pocałowała się w wieku 26 lat i choć czuła się niesamowicie, sprawy nie poszły dalej.

Cztery lata temu spotkałem innego faceta, którego naprawdę lubiłem. Pewnej nocy piliśmy drinka w hotelowym barze, a on chciał wynająć pokój. Powiedziałem mu, że to będzie mój pierwszy raz. Powiedział: "Zasługujesz na kogoś, kto zawsze będzie przy tobie, ale ja nie mogę". Po tym nie odpowiadał na moje telefony ani SMS-y. Utwierdziłam się w tym, że nie mogę uprawiać seksu z facetem, który może pewnego dnia "zapaść się pod ziemię"

Dodała także, że na swoim koncie ma 9 randek z mężczyznami. Niestety każdy z nich okazał się niewypałem.

- Zaprosili mnie na randkę na podstawie mojego wyglądu, ale po tym, jak powiedziałem im o swoich wysokich standardach i moralności, zniknęli. Trzech z nich zgłosiło się do mnie, ponieważ potrzebowali wizy do pracy w Ameryce – powiedziała.

35-latka żartuje z faktu, że jest milenialsem i nadal jestem dziewicą. Mimo wszystko brakuje jej towarzystwa. Sonali wszystkie urodziny i wakacje w ciągu ostatniej dekady spędziłam sama i nie ukrywa, że czuje się samotna. - Zastanawiam się, czy kiedykolwiek dojdzie do małżeństwa, ponieważ mężczyźni tak bardzo boją się moich wartości. Naprawdę nie rozumiem dlaczego. Kiedy dorastałam, dziewictwo było cnotą.

Co więcej, brak partnera wywołuje także komentarze ze strony rodziny. - Mój ojciec wstydzi się, że wciąż nie mam męża. Mieliśmy spotkanie rodzinne w marcu na pogrzebie mojej babci w New Delhi. Tata okłamał wszystkich i powiedział, że wyszłam za mąż w USA. Ludzie tacy jak ja są wyśmiewani i wykluczeni, ale chciałbym inspirować i motywować nie tylko młode kobiety, ale także mężczyzn. Nikt nie powinien być zmuszany, by poddawać się zaaranżowanemu małżeństwu — ani presji społecznej, aby uprawiać seks - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: insider.com

Źródło zdjęcia głównego: Ol'ga Efimova /EyeEm/GettyImages

Pozostałe wiadomości