Styl życia

Krzysztof Miruć w "Zgłoś remont" przeprowadził metamorfozę salonu. Jak odnowić i zaaranżować pokój gościnny?

Styl życia

W dzielnicy domów szeregowych na obrzeżach miasta mieszkają Iwona i Sławek. Do swojego lokum wprowadzili się 11 lat temu. Nic dziwnego, że ich salon potrzebował już remontu. W tym postanowił pomóc im Krzysztof Miruć – architekt i pasjonat designu. Jak przebiegła metamorfoza wnętrza?

Aranżacja typowego polskiego salonu

Pokoje gościnne w polskich domach mają to do siebie, że znajduje się w nich absolutnie wszystko. Meble, meble i jeszcze raz meble. To sprawia, że wnętrza są nie tylko przytłaczające, ale także mało funkcjonalne. Krzysztof Miruć postanowił pomóc Iwonie i Sławkowi w odnowieniu salonu. Wprawne oko architekta dostrzegło wiele elementów, które należało poprawić. Między innymi: ściany, meble i zasłony!

Cały salon to jest zestawienie mebli. To jest przestrzeń, która nie była ani wymyślona, ani zaaranżowana. Projekt tego salonu to jest kompozycja trzech bardzo ważnych prostokątów. To jest woda, ogień i media

– powiedział architekt.

Mężczyzna za zgodą właścicieli przebudował więc kominek, dobudował ścianę medialną oraz zaaranżował wnękę, gdzie znalazły się szafki. Ważną rolę odegrała także falista ściana oraz lustro przy kominku, które optycznie powiększyło pomieszczenie. Jak przebiegła cała metamorfoza oraz jaka była reakcja mieszkańców domu? Więcej dowiecie się, oglądając wideo.

"Zgłoś remont" na HGTV - o czym jest program

W programie "Zgłoś remont" architekt Krzysztof Miruć zmienia oblicza domów i mieszkań. Potrafi przeobrazić puste, deweloperskie wnętrza w przytulne przestrzenie gotowe do zamieszkania. Program "Zgłoś remont" to także wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się, jak samemu urządzić wnętrze.

"Zgłoś remont" - gdzie obejrzeć?

Program dostępny jest na antenie HGTV (emisja w sobotę o godz. 22:00 i w niedzielę o godz. 16:30) oraz online na platformie Player.pl.

Zobacz wideo: HGTV: Jak dbać o rośliny ogrodowe?

Zobacz także:

Planujesz dłuższe życie? Więcej się ruszaj

Jakie akcesoria do decoupage są potrzebne? Jak w prosty sposób odnowić stare przedmioty?

Prawie 18 proc. Polaków mogło przekazać swoje dane przestępcom. Jak nie dać się oszukać?

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości