Styl życia

Zamienili się mieszkaniami w czasie pandemii. Jak wspominają ten eksperyment?

Styl życia

Ola i Maciej pochodzą z różnych miast - Wrocławia i Warszawy. Nie znali się wcześniej, ale - uziemieni przez pandemię - postanowili zamienić się mieszkaniami. Czy to był dobry pomysł? Jak oceniają to doświadczenie? O tym opowiadali w naszym programie.

Zamienili się mieszkaniami

Ola jest rodowitą Wrocławianką. Na co dzień zarządza działem administracji, a w wolnym czasie jeździ konno, tańczy i dużo spaceruje ze swoim psem – Gają. Odnalazła w sieci post Maćka o gotowości zamiany mieszkania, by odpocząć od swoich czterech ścian.

- Był udostępniony przez kuzynkę Maćka, do której ja i mama mamy duże zaufanie. Stwierdziłam, że warto spróbować i do niego napisać. Też już byłam zmęczona pandemią, siedzeniem w domu, chciałam coś zmienić - wspomina Aleksandra Łuciów.

Maciej pochodzi z Warszawy, jest inżynierem informatyki, pracuje jako konsultant IT. Lubi podróże, jogę i surfing. Zamieścił post ze znużenia ciągłym przesiadywaniem w domu, tęsknoty za wyjazdami oraz z potrzeby zmiany otoczenia.

- Większość roku pracuję z domu i zaczęło mi chodzić po głowie, żeby gdzieś wyjechać, skorzystać z tego, że mogę pracować zdalnie - opowiada gość Dzień Dobry TVN.

Początkowo planował wynajęcie, ale pomyślał, że może ktoś będzie chętny na wymianę, dzięki czemu uniknąłby wysokich kosztów. Ola z Wrocławia była gotowa na tydzień przeprowadzić się do jego mieszkania w Warszawie, a tym samym zaprosić go do siebie do Wrocławia.

Zamiana mieszkań, zmiana życia

Oboje pokonali barierę strachu. Ola początkowo zastanawiała się, co powinna zostawić w mieszkaniu - czy wynieść z niego bardziej wartościowy sprzęt oraz schować pamiątki z dzieciństwa czy dokumenty. Ostatecznie wyszła z założenia, że doświadczenie ma polegać zamianie mieszkań w całości.

- Stwierdziłam, że jest to część całego eksperymentu, zostawiłam wszystko, jak jest - podkreśla rozmówczyni.

Czas w nowym miejscu wspomina bardzo przyjemnie. Dużo spacerowała po Warszawie i pomimo obowiązków służbowych udało jej się nawet odpocząć.

- Dla mnie to były swego rodzaju wakacje - zapewnia Aleksandra Łuciów.

Maciej zwiedzał Wrocław i jego okolice. Zamiana dała mu zastrzyk pozytywnej energii, garść nowych pomysłów i zdystansowanie od prywatnych doświadczeń. Zamierza to doświadczenie powtórzyć.

- Jutro jadę do Łodzi, to też ciekawe miasto - cieszy się nasz gość.

Zobacz też:

Jak znaleźć czas dla siebie, będąc mamą? "To jest kosmos i trzeba się w nim odnaleźć"

Ferie w domu na sportowo. Jak zorganizować dzieciom czas, by oderwały się od ekranu?

Duża zmiana w kalendarzu szczepień. Które szczepienia są obowiązkowe w 2021 roku?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości