Styl życia

Zimowe szaleństwo na śniegu. Jakie gadżety wykorzystać do zabawy na świeżym powietrzu?

Styl życia

Prawdziwa zima nie istnieje bez śniegu. Po długich oczekiwaniach nareszcie za oknem zobaczyliśmy biały puch. Jak w pełni go wykorzystać, a przy tym zagwarantować świetną zabawę dzieciom i nieco starszym fanom zimowego szaleństwa? Magdalena Kordaszewska, ekspert ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci pokazała nam ciekawe gadżety.

Przegląd najfajniejszych i nieoczywistych gadżetów na śnieg

Zgodnie z doniesieniami mediów już niebawem, bo 15 stycznia nadejść ma "Bestia ze wschodu". Mocne opady śniegu i temperatura sięgająca poniżej -20 stopni to pierwsze z charakterystycznych przejawów zachwiania wiru polarnego. Na razie nie wiadomo jednak, w którym miejscu na całej półkuli północnej dokładnie to nastąpi. Niemniej jednak już w tym tygodniu nastąpiły znaczne spadki temperatur, w niektórych częściach Polski zagościł śnieg. Fani zimy powoli zacierają ręce, bo szanse na śnieżną zabawę rosną z dnia na dzień. Jakie są najfajniejsze i nieoczywiste gadżety, które możemy wykorzystać do zabawy na dworze?

Jak jest śnieg, wyciągamy wszystkie zabawki do piasku, łopaty, wiaderka. Są specjalne foremki do robienia i formowania wielkich zamków, ale można wziąć zwykły pojemnik i budować z niego igloo

– powiedziała Magdalena Kordaszewska.

Specjalista zaprezentowała nam także zabawki, które wykorzystywać możemy również na piasku czy trawie. Wśród nich znalazły się między innymi: pługi, spychacze, traktory, foremki, wiaderka oraz plastikowe łopaty. Na liście zimowych gadżetów nie mogło zabraknąć także sanek, nowoczesnych jabłuszek. W tym sezonie królować będą dmuchane ślizgi w kształcie flamingów czy niedźwiedzia polarnego, a także plastikowe sanki z oparciem.

Śnieżna bitwa

Śnieg i rywalizujące rodzeństwo - to oznacza tylko jedno – bitwa śnieżna. Do prawdziwej walki dzieci będą jednak potrzebować śnieżnych kulek. Jak przyznała nasza specjalistka, można samodzielnie zrobić je w dłoniach lub przygotować całą amunicję w specjalnym urządzeniu, lub przy pomocy kuchennej chochli.

Podczas gdy starsze dzieci aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu, te nieco młodsze warto zabrać na spacer. W tym przypadku idealnie sprawdzi się ciepły śpiwór do wózka. Co więcej, do kół "pojazdu" przymocować możemy płozy.

- Takie płozy można włożyć na koła i sunąć w najróżniejszych przestrzeniach - powiedziała.

Jednak żeby się dobrze bawić, musimy zaopatrzyć nasze pociechy w odpowiedni strój. Najlepszym rozwiązaniem jest ciepły kombinezon. Dzięki niemu dzieci mogą oddać się zimowemu szaleństwu, robić motylki czy aniołki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Wieści z Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II i książę Filip zaszczepieni przeciwko COVID-19

Katarzyna Sokołowska o życiowym partnerze. "Artur jest taki jak ja. To jest bardzo ważne, bo nic nie uwiera"

Wieści z Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II i książę Filip zaszczepieni przeciwko COVID-19

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości