Styl życia

Emerytowany autobus miejski "Uczuś" pomaga najmłodszym. "Kradniemy czas dzieciom"

Styl życia

Autor:
Izabela
Dorf
Reporter:
Agata Zjawińska
Emerytowany autobus miejski pomaga dzieciom
Emerytowany autobus miejski pomaga dzieciomDzień Dobry TVN
wideo 2/6

"Uczuś" to wycofanych z użytku przez Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu autobus marki Jelcz, który został przekształcony w mobilną i kolorową świetlicę dla dzieci. Pomysłodawcą jej powstania jest Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka, które chce w ten sposób docierać wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wsparcie.

Świetlica na kółkach

Autobus nr 499 służył mieszkańcom Torunia jeżdżąc po stałej trasie. Po wielu latach przeszedł na zasłużoną emeryturą, ale ostatnio, między innymi dzięki prezesowi Stowarzyszenia Wędka Wojtkowi Przybyszowi, dostał drugie życie. - Pojazd jest teraz mobilną świetlicą, mobilnym placem zabaw. Bo wszędzie tam gdzie ich nie ma (...), dojeżdżamy z taką przestrzenią - bezpieczną, ciepłą, (...) z animatorami, czyli streetworkerami i kradniemy czas dzieciakom - wyjaśnił Wojciech Przybysz.

W najbliższym czasie autobus ma zostać przebudowany tak, by można w nim było oglądać filmy, odrabiać lekcje czy zjeść obiad.

Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka pomaga najmłodszym

Dziećmi opiekują się wolontariusze, a w przyszłości także korepetytorzy. Jedną z osób, które już pomagają jest Natalia. - Tu jest super, można wyładować energię. To jest takie oderwanie się od rzeczywistości. Fajnie jest wspierać innych. To jest coś co lubię - stwierdziła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Reporter: Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości