Problem z dostępem do Internetu w Polsce, czyli tzw. białe plamy. "Mamy takich miejsc bardzo dużo"

Prognoza pogody
Źródło: Dzień Dobry TVN
Bez Internetu ciężko wyobrazić sobie dzisiejszą codzienność. Rady dotyczące już każdego aspektu życia można odnaleźć w sieci. Są jednak pewne miejsca w Polsce, w których dostępność do nich jest ograniczona. Z czego to wynika?

Problem z dostępem do Internetu

W dzisiejszych czasach bez Internetu ciężko funkcjonować. Doskonale można to było zauważyć w trakcie pandemii, kiedy ludzie zostali zamknięci w domach, a niejednokrotnie ich jedynym kontaktem z pracą, szkołą, rodziną, bądź znajomymi była sieć. Wówczas problem pojawił się w małych miejscowościach, w których jest zamontowanych zbyt mało nadajników. Z tego powodu niektóre dzieci nie mogły brać udziału w lekcjach, a dorośli załatwiać swoich spraw.

My w dużych miastach nie wyobrażamy sobie, że są jeszcze miejsca w Polsce - a jest ich dużo - gdzie Internetu nie ma

- stwierdził Bartek Jędrzejak w Dzień Dobry TVN.

Czy nadajniki są niebezpieczne?

Często zdarzają się sytuacje, że po wyjeździe z dużej miejscowości tracimy nie tylko dostęp do Internetu, ale również zasięg telefonii komórkowej. Wśród ludzi pojawiają się jednak sprzeczne informacje. Wszyscy chcą mieć szybki i sprawny Internet, lecz niektórzy twierdzą, że nadajniki szkodzą i są niebezpieczne. By sieć sprawnie funkcjonowała na każdym terenie, trzeba bowiem budować wieże, na których można wieszać anteny. Czy rzeczywiście postawienie takiego nadajnika to jest zagrożenie, nowotwory i problem zdrowotny?

- To nie jest zagrożenie. To jest nieprawdziwa informacja. Planowanie i budowa takiej wieży na każdym etapie podlega szeregom wymogów prawnych, formalnych. Wieża na każdym etapie planowania, budowy instalacji jest mierzona. Są wykonywane pomiary pól elektromagnetycznych i wyniki tych pomiarów są przekazywane do odpowiednich organów w naszym kraju, które są powołane do nadzorowania tego. (...) Jest to jak najbardziej bezpieczne. W tej chwili taka budowa spełnia wszystkie normy w naszym kraju, wręcz wyniki pomiarów pokazują, że oddziaływania tych pól elektromagnetycznych są niższe, niż wymagania w naszym kraju - tłumaczył w Dzień Dobry TVN Przemysław Andrys, Dyrektor Biura Inwestycji i Realizacji Usług w Emitel.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Bartosz Jędrzejak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana