Styl życia

Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki. "Takie rzeczy, które dla nas są oczywiste, dla innych są marzeniem"

Styl życia

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Marcin Sawicki
Szlachetna Paczka otwiera tegoroczną bazę rodzin

Po raz kolejny rusza Szlachetna Paczka, która pomaga najbardziej potrzebującym ludziom w Polsce. Każdy z nas może się włączyć w akcję i wesprzeć osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Joanna Sadzik, Marta Mikliszańska oraz Jerzy Dudek.

Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce, który działa od 2001 roku. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom oraz osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Co roku paczki z pomocą materialną przygotowaną przez darczyńców przekazywane są rodzinom zakwalifikowanym do projektu przez wolontariuszy. Właśnie ruszyła kolejna edycja akcji.

- O 8:00 rano ruszyliśmy, otworzyliśmy bazę, czyli każdy z Państwa może wybrać rodzinę. (...) Takie rzeczy, które dla nas są oczywiste, jak świeża pościel, nowe ręczniki czy to, że mamy maszynkę do mięsa, to dla nich są marzeniem. (...) Wiemy, że już 1000 rodzin zostało wybranych. (...) Nadal jeszcze czekają rodziny, dlatego że w tym roku chcemy dotrzeć do 20 tys. domów. Blisko 8 tys. wolontariuszy wciąż odwiedza te domy i codziennie będą na naszej stronie pojawiały się nowe rodziny. (...) Strona www.szlachetnapaczka.pl, wchodzimy, wybieramy rodzinę z tego miejsca gdzie jesteśmy i robimy paczkę - mówiła w Dzień Dobry TVN Joanna Sadzik ze Szlachetnej Paczki.

Kto wspiera Szlachetną Paczkę?

Od 2017 roku Szlachetną Paczkę wspiera Allegro. Pracownicy tej firmy angażują się osobiście, bowiem wraz ze swoimi najbliższymi oraz przyjaciółmi wybierają z listy rodziny, dla których przygotowują potrzebne produkty. W tym roku mają już 40 zespołów wolontariackich. Wprowadzili też nową akcję.

- Nasi kupujący, którzy dokonują zakupów na Allegro, mogą jednocześnie dokupić cegiełkę, która będzie wspierać Stowarzyszenie Wiosna i Szlachetną Paczkę właśnie w ich celach statutowych. (...) Szlachetny koszyk rozpoczął się wczoraj i będzie trwał do 12 grudnia. W tym okresie takich bardzo gorących zakupów, promocji, kiedy widzimy, że nasi kupujący już robią zakupy na święta, a niedługo Black Week, zachęcamy wszystkich do tego, żeby robili jak najwięcej zakupów właśnie takich szlachetnych, czyli wraz z cegiełką - powiedziała w naszym programie Marta Mikliszańska z Allegro, szefowa ds. zrównoważonego rozwoju i spraw publicznych.

Od kilkunastu lat akcję wspiera też Jerzy Dudek. Pierwszą paczkę zrobił jeszcze z piłkarzami Realu Madryt w 2010 roku. Wzbudziło to wówczas wielką sensację, ponieważ Cristiano Ronaldo również pomagał. Od tamtej pory słynny polski bramkarz włącza się w akcję co roku.

- Emocje, które nam towarzyszą są skrajne, można tak czasami powiedzieć. Widać radość ludzi, którzy otrzymują te prezenty. Dla nas tak naprawdę to jest nic - jeden dzień załatwiania wszystkich zakupów, (...) a u nich to wzruszenie jest później fantastyczne - dodał Jerzy Dudek.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Marcin Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości