Styl życia

Dzięki swojej misji odmieniła życie tysięcy kobiet. "Kiedy zmieniamy się my, zmienia się cała rzeczywistość"

Styl życia

Aktualizacja:

Ma tysiące obserwujących i wielomilionowe odsłony filmów na YouTobue. Klaudia Pingot przenosi medytację i pracę z intencjami do sieci. Zmieniła już życie tysięcy kobiet - motywuje i inspiruje. Anna Wendzikowska spotkała się ze SpecBabką, żeby porozmawiać o jej wyjątkowej misji.

SpecBabka - kim jest?

Klaudia Pingot postanowiła zmienić swoje życie. Kiedy poczuła, że obecna praca przestała być dla niej odpowiednim miejscem, zmieniła ją.

- Pracowałam w CBŚ w Komendzie Głównej Policji. Nie czułam, że to, co wybrałam w przeszłości, jest moje. Wszystkie znaki na niebie i ziemi dawały mi znać - zajmij się rozwojem, psychologią, couchingiem. Zaczęłam tworzyć bloga, nagrywać pierwsze materiały i ta SpecBabka kojarzyła mi się z tym dawnym zawodem - wspominała Klaudia.

Ubuntu - co to?

Klaudia Pingot posługuje się charakterystycznym terminem "ubuntu". To w pewnym sensie jej znak rozpoznawczy. Co oznacza to słowo?

- Nie jest to stricte moje hasło, to słowo przywitanie, które pochodzi z plemienia Bantu południowoafrykańskiego. Oznacza "ja jestem, bo ty jesteś". Jesteśmy tak bardzo zależni od siebie. Badania naukowe pokazują, że faktycznie istnieje coś, co możemy nazwać globalną świadomością. Mamy potrzebę, żeby odkryć prawdę o sobie. A prawdą o nas to jest to, że jesteśmy ze sobą połączeni - tłumaczyła SpecBabka.

- W dzisiejszym świecie szukamy przesłanek naukowych, ja też ich szukam. Trzy lata temu, kiedy podejrzewałam u siebie o depresję związaną z przepaleniem zawodowym, dostałam impuls, żeby iść morsować. Poszłam morsować z intencjami i one zaczęły się spełniać. Według niektórych badaczy woda jest cudownym przekaźnikiem informacji. I stąd ta intencja może płynąć - dodała.

Klaudia Pingot radzi, jak medytować

Anna Wendzikowska podczas rozmowy z Klaudią Pingot nie tylko odważyła się morsować, ale także zaczerpnęła wiedzy na temat medytacji.

- To jest przede wszystkim usłyszenie siebie. Uzyskanie wewnętrznego spokoju. Kiedy zmieniamy się my, zmienia się cała rzeczywistość - wyjaśniała Klaudia Pingot.

- Pomyśl o dzisiejszej intencji, za jaką wykonujesz tę medytację. Zamknij oczy i oddychaj świadomie i miarowo. Napełniasz się spokojem, a teraz posłuchaj ciszy - instruowała SpecBabka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Alicja Myśliwiec

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości