Weselny savoir-vivre. Czy wypada zaprosić dorosłych bez dzieci? "Rodzice często się obrażają"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Weselny savoir-vivre
Weselny savoir-vivre
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Najstarszy film z wesela
Najstarszy film z wesela
Stroje regionalne na wesele?
Stroje regionalne na wesele?
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Wesele to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu. I choć to wyjątkowa uroczystość, której towarzyszą wielkie, pozytywne emocje, to jednak organizacja przyjęcia może przysporzyć wiele kłopotów. Lista wyzwań, jakim muszą sprostać przyszli nowożeńcy, jest bardzo długa. O czym warto pamiętać, by nie nie zaliczyć wpadki? Para młoda i eksperci ślubni opowiedzieli o tym w Dzień Dobry TVN.

Organizacja wesela - zaproszenia

Jedno z pierwszych wyzwań pojawia się już w kwestii zaproszeń. Przyjmuje się, że zaproszenia powinno się wręczać minimum 3 miesiące przed planowaną uroczystością. Najlepiej osobiście, ale gdy jest to niemożliwe, można zrobić to listownie.

- Na imprezie rodzinnej większość gości znalazło się w jednym miejscu, więc tam skorzystaliśmy z okazji. Chodziliśmy też na kawki. Pewnego dnia wybraliśmy się do pięciu domów. To już była troszkę przesada dla nas - przyznała Monika Dębowy, panna młoda.

Kolejną trudnością może się okazać odmiana nazwisk. - Z tym wiele osób sobie nie radzi. W języku polskim wszystkie nazwiska powinny być odmieniane. Jeżeli nie znamy nazwiska osoby towarzyszącej danego gościa, warto do niego zadzwonić, dopytać - wyjaśnił Błażej Morgała, właściciel pracowni ślubnej.

Czy wypada nie zaprosić dzieci na wesele?

Obecność dzieci na przyjęciach weselnych może wywoływać sporo kontrowersji. Pary coraz częściej decydują się na organizację uroczystości wyłącznie dla dorosłych. Czy to faux pas?

- Rodzice bardzo często się obrażają. Z automatu mówią, że w takim razie oni bez dzieci nie przychodzą. Warto to po prostu przemyśleć. Jeżeli się decydujemy na wesele bez dzieci, to trzeba podać konkretny argument albo zaprosić rodziców w taki sposób, żeby oni sami powiedzieli, że wolą przyjść bez dzieci. Żeby ta propozycja po prostu wyszła od nich - doradziła Magdalena Nowara, wedding plannerka i menadżerka restauracji.

Co jeszcze warto wiedzieć o weselnej etykiecie? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Katarzyna Ciesielska

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości