W co ubrać się na ślub i wesele? Te porady panowie powinni wziąć do serca

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Stylowy ślub: propozycje stylizacji dla panów

Wybór odpowiedniej kreacji na ślub potrafi nastręczyć wielu trudności. Wbrew pozorom dylemat ten dotyczy nie tylko państwa młodych, ale także gości weselnych. Jak ubrać się na wesele, żeby nie tylko dobrze się czuć i świetnie wyglądać, ale także wpasować w klimat uroczystości? Kilku podpowiedzi udzielamy w cyklu "Stylowy ślub" razem z Piotrem Sałatą, prowadzącym w TVN Style program "Salon sukien ślubnych". W najnowszym odcinku wyjaśnimy, co na ceremonię zaślubin mogą założyć panowie.

Męski dress code weselny

Mimo że większość z nas była na ślubie przynajmniej kilka razy w życiu, każde zaproszenie wywołuje falę wątpliwości: jak się ubrać? Czy garnitur z ubiegłego roku sprawdzi się także na tegorocznej uroczystości? Niestety, zazwyczaj próby połączenia zasad dress code’u z trendami nie należą do najłatwiejszych, a obraz męskich stylizacji na weselach w Polsce nie jest zbyt dobrym wzorem do naśladowania. Całe szczęście niechlubne praktyki jak na przykład koszula z krótkim rękawem odchodzą powoli w zapomnienie, a świadomość modowa panów - rośnie.

Niemniej jednak zanim sezon ślubny na dobre się zacznie, warto poznać kilka zasad i trendów:

  • 1. Nie przebieraj się - na polskich weselach wciąż pojawiają się i panowie w smokingach, które zarezerwowane są dla przyjęć rozpoczynających się po 18:00 i tacy, którzy kanony elegancji traktują z przymrużeniem oka, zakładając do garnituru koszulę z krótkim rękawem. Obie opcje to nie najlepszy wybór. Co więc zrobić? Wystarczy postawić na garnitur lub zestaw spodnie i marynarka - wtedy nie popełnisz modowego faux-pas.
  • 2. Postaw na klasykę - tradycyjny garnitur (lub - w bardziej eleganckiej wersji - garnitur smokingowy) to bardzo dobra i bezpieczna opcja. Jeśli więc nie jesteś pewien, czy potrafisz dobrać spodnie z marynarki tak, aby całość prezentowała się dobrze, zdecyduj się na gotowy zestaw.
  • 3. Pamiętaj o dodatkach - kiedyś mawiało się, że to właśnie po dodatkach można poznać prawdziwego gentlemana. Odpowiednio dobrane do stylizacji buty, poszetka, krawat czy mucha nadadzą stylizacji wyjątkowego sznytu i podbiją efekt.

W co się ubrać na ślub: dostosuj strój do uroczystości

To bardzo ważne, żeby pamiętać o tym, że ślub jest oficjalną ceremonią, warto ją podkreślić strojem. Ten powinien więc być elegancki, co nie oznacza, że zawsze musi być bardzo formalny. Na rynku dostępnych jest wiele garniturów uszytych na przykład z lnu czy kolorowej bawełny, które świetnie sprawdzą się na nieco bardziej swobodną ceremonię, na przykład w stylu boho. Na tej z kolei średnio wypadną garnitury smokingowe.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości