Ślub i wesele

Suknie ślubne z drugiej ręki od 1 tys. zł. "Czasem trafiają się naprawdę wyjątkowe okazje"

Ślub i wesele

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Małgo Fall
Czy warto powiedzieć “tak” sukni ślubnej z drugiej ręki?
Czy warto powiedzieć “tak” sukni ślubnej z drugiej ręki?Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

W Warszawie odbyła się 7. edycja festiwalu sukien ślubnych z drugiej ręki. Przyszłe panny młode mogły wybierać spośród ponad 250 wyjątkowych kreacji. Pomysłodawczynią tego wydarzenia jest Nadia Pędzik.

Suknie ślubne z drugiej ręki

Nadia Pędzik chodząc z koleżankami do salonów sukni ślubnych i doradzając im kreacje, zauważyła, że sukienki kupowane przez przyszłe panny młode są jednorazowego użytku. - Było mi przykro, że zostaną one tylko raz założone, chociaż po jednej imprezie, nadal są w idealnym stanie. W te suknie włożone jest także dużo pracy, więc szkoda je chować do szafy - stwierdziła.

Nadia zaczęła więc szukać miejsc, gdzie można oddać suknie ślubne lub nabyć takie z drugiej ręki. Trafiła do kilku komisów, jednak zupełnie nie odpowiadały one jej wyobrażeniom. Zazwyczaj były to lokale w piwnicy, które nie zachęcały do kupna białej kreacji.

- Tak zrodził się pomysł, żeby stworzyć unikatowe miejsce, gdzie będzie dostojna atmosfera, obsługa, konsultantki i krawcowa, która pomoże dobrać i dopasować suknie – powiedziała nasza rozmówczyni.

Salon sukien ślubnych z drugiej ręki

Pomył Nadii bardzo szybko spodobał się przyszłym pannom młodym. Chętnie odwiedzają jej salon i korzystają z pomocy specjalistek. To, co istotne jest dla kobiet, to także cena. W salonie sukien ślubnych z drugiej ręki można znaleźć nawet ubrania od światowych projektantów w przystępnych cenach.

Natomiast podczas festiwalu, którego pomysłodawczynią jest Nadia można znaleźć suknie w każdym rozmiarze. Ich ceny wahają się od tysiąca do 6 tysięcy złotych, czasem trafiają się naprawdę wyjątkowe okazje.

Pomysł kupowania sukienki z drugiej ręki jest wyjątkowy, nie tylko na skalę polski, ale i na skalę międzynarodową. Wielokrotnie słyszałam od panien młodych, że jest to coś innowacyjnego

- To jest ogromne przeżycie dla dziewczyn. To jest dla nich bardzo ważne. Na tym nam zależy, żeby każda dziewczyna poczuła się dobrze - podsumowała Nadia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Małgo Fall

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości