Małe wesela – jak zaprosić gości, żeby się nie obrazili? "Ślub to pole minowe"

_UDO5177
Źródło: Dzień Dobry TVN
Małe wesela – jak zaprosić gości, żeby się nie obrazili?
Małe wesela – jak zaprosić gości, żeby się nie obrazili?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Najstarszy film z wesela
Najstarszy film z wesela
Stroje regionalne na wesele?
Stroje regionalne na wesele?
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Przygotowanie listy gości często przynosi młodej parze wiele zmartwień. Z jednej strony chcemy zaprosić wszystkich, a z drugiej mogą ograniczać nas koszty, lub po prostu wolimy przeżyć tę wyjątkową ceremonię w najbliższym gronie. Jak rozwiązać tę zagwozdkę? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN konsultantka ślubna Katarzyna Gajek.

Rośnie popularność małych wesel

Przygotowanie listy gości często przynosi młodej parze wiele zmartwień. W studiu Dzień Dobry TVN konsultantka ślubna Katarzyna Gajek opowiedziała o tym, jak zmierzyć się z tym problemem, by nie urazić swoich bliskich. Okazuje się, że pandemia dała parom przepustkę do organizacji ślubów z ograniczoną liczbą gości.

- To były bardzo trudne momenty, bo zapraszano 150-200 osób, a trzeba było się dostosować do 50 - wyjaśnia ekspertka. - Teraz podejmuje się tę decyzję świadomie. Pary chcą otaczać się ludźmi, z którymi są blisko na co dzień - dodaje.

Kogo zaprosić na ślub, a kogo na wesele?

Jak wygląda przygotowanie listy gości w przypadku, gdy to rodzice ponoszą koszty organizacji ceremonii? - Praktyka jest taka, że ten, kto płaci, podejmuje definitywną decyzję. Za wszystkim stoi pieniądz - podkreśla konsultantka w Dzień Dobry TVN. - Jeżeli finansują to rodzice, to rzadko pytają młodych, kogo chcieliby na tym weselu - dodaje.

Czy da się z tego wybrnąć, by druga strona nie czuła się urażona? - Ślub to jest pole minowe i trzeba szukać tych kompromisów i wyczuć środowisko - opowiada specjalistka. Wiele młodych par zastanawia się też nad zaproszeniem osób ze swojej pracy. Według ekspertki warto poinformować o ceremonii współpracowników, a tym bardziej szefa i wręczyć im zaproszenie chociażby na sam ślub.

Tematem wzbudzającym kontrowersje jest także obecność dzieci na weselu. Niektórzy twierdzą, że nie jest to uroczystość odpowiednia dla maluchów, inni nie wyobrażają sobie bez nich świętowania. - Ja uważam, że to nie jest impreza dla dzieci, ślub może tak - wyjaśnia specjalistka.

Jak przekazać gościom decyzję o organizacji uroczystości bez dzieci? - Raz mi się zdarzyło na 400 wesel, że ktoś napisał to wprost - tłumaczy Katarzyna Gajek. Najczęściej jest to prosty komunikat, w którym nie wspominamy o pociechach, co po prostu oznacza, że ceremonia organizowana jest bez ich obecności.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?