Ślub i wesele

Najczęstsze błędy w stylizacjach ślubnych. "Ważne, żeby panny młodej nie przemalować"

Ślub i wesele

Autor:
Adam
Barabasz
"Już mi niosą suknię z welonem"

Każdy, kto towarzyszył pannie młodej w przygotowaniach do ślubu, wie, że droga do ołtarza często prowadzi przez piekło, na które nikt nie zasłużył. Aby nieco ostudzić przedślubną gorączkę, warto wcześniej zapoznać się z trendami i wybrać nie tylko te opowiadające naszym wyobrażeniom, ale również dopasowane do typu urody oraz rodzaju uroczystości. W studiu Dzień Dobry TVN makijażystka Magda Atkins oraz projektant mody Robert Czerwik doradzali przyszłej pannie młodej.

Makijaż na ślub w 2022

Magda Atkins ukończyła Akademię Sztuk Pięknych, jednak zawodowo związała się z makijażem. Malarstwo ma we krwi, dlatego każdą twarz traktuje niczym czyste płótno - to początek, od którego zaczyna się historia zbudowana kolorem. W przypadku makijażu jest to oczywiście historia piękna. Jak zatem postępować, by w dniu ślubu wyglądać zgodnie z trendami?

Ślub i wesele

Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

- Bardzo ważne jest to, żeby tego dnia panny młodej nie przemalować - podkreśla artystka. - Żeby panna młoda była najlepszą wersją samej siebie, więc: świeżość, naturalny wygląd, rozświetlona skóra. Bardzo ważne jest przygotowanie oka. Zawsze bardzo dużą uwagę poświęcam korektorom. Przed jego nałożeniem nakładam krem-bazę, który idealnie przygotuje skórę. Najpierw nakładam kolor korekcyjny, który jest nieco w różowym tonie, żeby zneutralizować zasinienia. Potem nakładam korektor, który jest o ton jaśniejszy od koloru podkładu. (...) Bardzo często na korektor mówimy "sekret wszechświata", dlatego że dobrze dobrany potrafi zdziałać cuda - dodaje.

W trendach króluje smokey nude, czyli wypracowane cielistymi kolorami podkreślenie oka. Z kolei na usta powraca kolor. Perfekcyjnie dobrane pomadki powinny mieć odcienie od różu poprzez pomarańcz do soczystych czerwieni.

Suknia ślubna - trendy 2022

Śluby wracają po pandemii, a projektanci sukien poszukują inspiracji haute couture. W cenie są niestandardowe detale, dopracowane fasony i niestandardowe rozwiązania. Widoczne są również nawiązania do estetyki lat 20. i 80. Robert Czerwik, który wkrótce zaprezentuje swoją kolekcję w Rzymie, jest jednak przekonany, że ślepa pogoń za trendami może zapędzić pannę młodą w kozi róg.

- To jest tak bardzo emocjonalny temat, suknia ślubna, w życiu kobiety, że wydaje mi się, że te trendy są widoczne, ale nie są później używane - wyjaśnia projektant. - Nie ma sensu oceniać wyborów panny młodej. Jeżeli chce mieć bezę i chce się czuć księżniczką, pozwólmy jej na to. I tu jest moje zdanie do przyszłych teściowych i mam: pozwólcie pannie młodej samej wybrać suknię.

Najmodniejsze w tym sezonie suknie ślubne mają odcień mleka i kredy. Dla odważnych panien młodych projektanci proponują spodnie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Yuri_Arcurs / Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości