Styl życia

Chciała być jak Angelina Jolie. Nastoletnia influencerka została skazana na 10 lat więzienia

Styl życia

Aktualizacja:
kraty, więzienie

Sahar Taba, irańska influencerka usłyszała wyrok 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta, która w celu upodobnienia się do idolki – Angeliny Jolie, schudła 40 kilogramów i przeszła 50 operacji plastycznych, oskarżona została m.in. za "publiczne promowanie deprawacji".

Sahar Taba – metamorfoza

Sahar to influencerka z Iranu, której wielkim marzeniem było upodobnienie się do Angeliny Jolie. Dziewczyna międzynarodową sławę zdobyła 3 lata temu, gdy po raz pierwszy opublikowała swoje zdjęcia pod tajemniczym pseudonimem "Zombie Angelina". Jak się później okazało influencerka w celu przemiany przeszła 50 operacji plastycznych oraz drastycznie schudła.

Sahar swoim kontrowersyjnym wyglądem wzbudziła ciekawość internautów. Dziewczyna bardzo szybko zyskała rozpoznawalność na całym świecie. Niestety nieudana metamorfoza przyczyniła się także do wielu problemów, również tych z prawem.

"Zombie Angelina" skazana na więzienie

Nastolatka długo wypierała się tego, że jej metamorfoza jest zasługą zabiegów chirurgicznych. W wielu wywiadach podkreślała, że zmiana jest efektem mocnego makijażu i dobrej edycji zdjęć. Po pewnym czasie influencerka zdradziła jednak, że poddała się m.in. operacji nosa, liposukcji oraz wypełnieniu ust.

- To jest Photoshop i makijaż. Za każdym razem, gdy publikuję zdjęcie, maluję twarz w coraz bardziej zabawny sposób. To sposób na wyrażenie siebie, rodzaj sztuki. Moi fani wiedzą, że to nie jest moja prawdziwa twarz - opowiadała jeszcze jakiś czas temu.

W październiku 2019 roku Sahar Taba po raz pierwszy trafiła do aresztu w Iranie. "Zombie Angelina" oskarżona została m.in. "bluźnierstwo, podżeganie do przemocy, zdobywanie dochodu w niewłaściwy sposób i zachęcanie młodzieży do korupcji", podała agencja informacyjna Tasnim.

Niedawno pojawiły się nowe informacje dotyczące młodej influencerki. Zgodnie z doniesieniami "Daily Mail" Sahar została skazana na 10 lat więźnia za "publiczne promowanie deprawacji". O pomoc zaapelowała irańska dziennikarka. Masih Alinejad zwróciła się do samej Angeliny Jolie.

10 lat w więzieniu dla Irańskiej instagramerki, która używała makijażu i Photoshopa, aby stać się zombie Angeliną Jolie. Sahar Tabar ma tylko 19 lat. Została skazana za żart. Jej matka płacze codziennie i prosi o uwolnienie jej niewinnej córki. Droga Angelino Jolie! Potrzebujemy twojego głosu. Pomóż nam

- napisała na Twitterze irańska dziennikarka Masih Alinejad.

Konto nastolatki, które śledziło ponad 450 tysięcy obserwatorów, zniknęło z sieci. Choć dziewczyna przyznała w publicznej telewizji, że żałuje swoich czynów, wszystko wskazuje na to, że jej los jest już przesądzony. Prawnik "Zombie Angeliny" apeluje do znanych ludzi z całego świata, aby pomogli dziewczynie.

Zobacz także:

Sąsiedzi odcięli ją od bieżącej wody i kanalizacji. Z 10-letnim dzieckiem żyje tak już dwa lata

Co robić w ferie zimowe spędzone w domu?

Wyjątkowe święta Bożego Narodzenia Rubików. Spędzą je zupełnie inaczej, niż w poprzednich latach. "Nie ważne gdzie, ważne z kim"

Zobacz wideo: Anella - Polska lalka Barbie o swoich przemianach

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości