Zamówiła paczkę z dostawą do domu. Nie przypuszczała, że może tego żałować. "Zatkało mnie, przyznaję"

Kobieta z kartonowym pudełkiem w dłoniach.
Zamówiła paczkę z dostawą do domu. Kurier odmówił wniesienia przesyłki
Źródło: Emilija Manevska/Getty Images
W okresie przedświątecznym sklepy internetowe przeżywają prawdziwe oblężenie, a firmy kurierskie starają się sprostać oczekiwaniom klientów, dostarczając zamówienia na czas. Zdarza się, że doręczenie paczki pod wskazany adres wymaga od kurierów wiele wysiłku, a nawet prowadzi do konfliktów. Historia jednej z czytelniczek portalu kobieta.gazeta.pl jest tego najlepszym dowodem. Kobieta została poproszona przez dostawcę o samodzielne wniesienie przesyłki na drugie piętro. Gdy odmówiła, doszło do nieprzyjemnej wymiany zdań.

Zamówiła paczkę z dostawą do domu. Kurier odmówił wniesienia przesyłki

Grudzień to dla kurierów wyjątkowo pracowity miesiąc. W ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia wiele osób decyduje się robić zakupy w sieci, a co za tym idzie - korzystać z opcji dostawy pod same drzwi. Przytłoczeni obowiązkami pracownicy firm kurierskich nie zawsze zachowują się tak, jak oczekują tego klienci. Przekonała się o tym czytelniczka portalu kobieta.gazeta.pl.

Jak nie dać się oszukać?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Kurs na gwałt!
Kurs na gwałt!
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Newsletter wyłudzający dane
Newsletter wyłudzający dane
Pies o milionowych zasługach
Pies o milionowych zasługach

- Dzwoni pani kurierka, że ma dla mnie dwie pięciokilogramowe paczki. Mówi rozkazującym tonem, że mam zejść pod blok i pomóc jej wnieść chociaż jedną paczkę, a najlepiej jak wezmę od razu dwie, bo ona ma dużo roboty. Zatkało mnie, przyznaję. Słyszę, że jak nie wezmę chociaż jednej paczki, to ona zostawi mi awizo, bo nie ma zamiaru nosić ich na drugie piętro. Powiedziałam jej grzecznie, że gdybym sama chciała nosić swoje paczki, to zamówiłabym je do paczkomatu, a nie za pośrednictwem firmy kurierskiej. Poza tym wspomniałam, że właśnie pracuję i nie mogę sobie ot tak wyjść z domu - napisała rozżalona kobieta w liście do redakcji serwisu.

Przesyłka kurierska doprowadziła do konfliktu

W dalszej części listu kobieta szczegółowo opisała dyskusję, jaka wywiązała się po tym, gdy wyraziła swój sprzeciw wobec samodzielnego przetransportowania do domu przesyłki. Próby przekonania dostawcy do wniesienia paczek na drugie piętro jedynie zaogniły konflikt.

- Pani kurierka rozkazała mi zadzwonić po "męża, kochanka lub innego gacha", żeby mi je wniósł, bo inaczej paczki wrócą z nią do magazynu. Puściły mi nerwy i postraszyłam ją, że jeśli to zrobi, od razu złożę na nią skargę. To pomogło, bo nagle dała radę wnieść obie paczki, ale gdy je odbierałam, piorunowała mnie wzrokiem - napisała czytelniczka portalu kobieta.gazeta.pl.

Osób z podobnymi doświadczeniami jest zdecydowanie więcej. Warto pamiętać o tym, że warunki dostawy towaru zwykle zapisane są w regulaminie przewoźnika. Jeśli paczka przekracza limity wagowe, kurier ma prawo odmówić jej wniesienia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Emilija Manevska/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości