Życzenia dla ucznia – jak przywitać go szkole i zmotywować do nauki?

Porady

Autor:
Adrian
Adamczyk
Compassionate Eye Foundation/Robert Daly/OJO Images/Getty Images

Początek roku szkolnego, koniec roku, liczne wyróżnienia w konkursach, pasowanie – w kalendarzu szkolnym uczniowie mają sporo istotnych wydarzeń. Dlatego warto poznać przykłady życzeń dla ucznia, które przydadzą się na każdą okazję.

Z perspektywy czasu szkoła kojarzy nam się z latami beztroski, wieloletnich przyjaźni, pilną nauką i ściąganiem na klasówkach. Zupełnie inaczej wygląda to z punktu widzenia ucznia, który po latach przedszkolnych trafia w zupełnie nowe środowisko, zmaga się z coraz wyższymi wymaganiami ze strony nauczycieli i musi robić mnóstwo rzeczy, które odciągają go od dostępnych wcześniej bez ograniczeń przyjemności, takich jak zabawa z kolegami, sport lub granie na konsoli. Pierwsze, co słyszy po przekroczeniu progu szkoły, to życzenia dla uczniów od wychowawcy i nauczycieli, którzy przez najbliższe lata będą zajmować się jego edukacją. 

Życzenia dla pierwszaków z okazji pasowania na ucznia

Pasowanie na ucznia to jedna z piękniejszych szkolnych uroczystości. Niezwykłej wagi wydarzenie dla młodego człowieka i pełne wzruszeń dla jego rodziców. Przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych kolegów i koleżanek odbywa się na początku roku z udziałem władz szkoły i komitetów rodzicielskich. Uroczystość zwykle wzbogacona jest o część artystyczną, przygotowaną przez starsze roczniki. Pierwszoklasiści ślubują przed sztandarem szkolnym, a ukoronowaniem uroczystości zwykle bywa wręczenie przedmiotów, które przydadzą się do nauki.

Życzenia dla pierwszaków z okazji pasowania na ucznia – przykłady

Mały kolego i koleżanko, życzymy Wam ścian kolorowych i ławek zdrowych, wiele hałasu, tylko z radości, życzymy, by sukcesy gościły w zeszytach i w dzienniczku u wszystkich dzieci bez wyjątku od poniedziałku aż do piątku.

Długopisy, wszystkie pióra niechaj piszą mądrze, ładnie i niech skrzypią tak jak żuraw, kiedy błąd się gdzieś zakradnie. Promień słońca niech ukradkiem wejdzie w każdy szkolny zeszyt, bo kto taką ma zakładkę, tego każda lekcja cieszy.

Życzymy zabaw z kolegami i kolegów do zabawy, no bo bez nich, wiecie sami, nawet cyrk jest mniej ciekawy. A ponadto żadnego błędu w zeszycie, samych radości z czytania. Wiele książek pięknych, nowych i audycji kolorowych. Dla każdego słońca wiele cały tydzień i w niedzielę. Żeby wszystkim dobrze było zawsze z Wami. Tego życzymy Wam i Waszej Pani.

Życzenia dla uczniów od wychowawcy i nauczycieli

W szkole młodych ludzi często dopada stres. Wszak wchodzą do miejsca, które jest dla nich zupełnie nowe i stawia wymagania, które mogą przekraczać ich możliwości. To z kolei wywołuje cały zestaw psychologicznych i fizjologicznych reakcji, z którymi nie każde dziecko jest w stanie sobie skutecznie poradzić. Kluczową rolę ma wtedy do odegrania kadra pedagogiczna czy pedagog szkolny, którzy mogą osłabiać skutki stresu u uczniów. Oddany wychowawca klasy to skarb, a absolwenci pamiętają go jeszcze długie lata. Już na samym początku roku powinien przygotować swoją klasę na przyszłe wyzwania i ewentualne trudności. Dlatego życzenia dla uczniów od wychowawcy mogą ich motywować i dowartościowywać.

Życzenia dla uczniów – przykłady

Świat podzielony jest pomiędzy ludzi, którzy coś robią i tych, którzy zbierają za to laury. Postaraj się, jeżeli możesz, należeć do pierwszej grupy. Jest w niej dużo mniejsza konkurencja. (Dwight Morrow)

Bądź sobą – szukaj własnej drogi, poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznawać. Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres praw i obowiązków. Ze wszystkich sam jesteś dzieckiem, które musisz poznać, wychować i wykształcić przede wszystkim. (Janusz Korczak)

Życzenia i dobre słowo dla uczniów na koniec roku to rezultat więzi, jakie wytwarzają się między klasą a wychowawcą na przestrzeni lat. Kiedy ta relacja przebiega harmonijnie, obie strony czerpią z niej maksimum korzyści – uczniowie czują się bezpiecznie, zdobywają laury poza szkołą, wysoką punktację na egzaminach, a nauczyciel ma ogromną satysfakcję ze swojej pracy.

Wierszyk dla ucznia – podziękowania dla wychowawcy

Droga Wychowawczyni, Dziękujemy za wszystkie starania, które wkłada Pani w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że ten wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz. Zdajemy sobie sprawę, że na efekty tej pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Trudny powrót uczniów do szkół

Trudny powrót uczniów do szkół
Dzień Dobry TVN

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Stone RF