Jak upadać, by się nie połamać? "Najlepiej zadziałać wcześniej"

Jak upadać, by się nie połamać? Porady kaskadera
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak upadać, żeby się nie połamać?
Jak upadać, żeby się nie połamać?
Co zrobić, żeby nasz balkon zachwycał także zimą?
Co zrobić, żeby nasz balkon zachwycał także zimą?
Jak pięknie wyglądać zimą na ślubie? Stylizacje dla gości
Jak pięknie wyglądać zimą na ślubie? Stylizacje dla gości
Zima – idealny czas na projekt ogrodu
Zima – idealny czas na projekt ogrodu
Jak pielęgnować skórę zimą?
Jak pielęgnować skórę zimą?
Jak hartować niemowlaka zimą?
Jak hartować niemowlaka zimą?
Pływa zimą na elektrycznej desce po Bałtyku
Pływa zimą na elektrycznej desce po Bałtyku
Idzie zima. Jak dbać o włosy?
Idzie zima. Jak dbać o włosy?
Morsowanie czas zacząć
Morsowanie czas zacząć
Jak dbać o dłonie jesienią i zimą?
Jak dbać o dłonie jesienią i zimą?
Kajaki zimą
Kajaki zimą
Kożuchy jesień-zima 2022/23
Kożuchy jesień-zima 2022/23

Mroźna zima trwa, a na ulicach ślizgawica. W Dzień Dobry TVN zorganizowaliśmy spotkanie z ekspertem, który pokazał naszym widzom, jak upaść, żeby nie wylądować ze złamaniem w szpitalu.

Jak bezpiecznie upadać?

Mirosław Pisarek, kaskader filmowy ustrzegł naszych widzów i prowadzących przed upadkiem na oblodzonym chodniku. Nasz gość ma za sobą wiele przewrotów w każdej kombinacji. W studiu Dzień Dobry TVN zaprezentował te, które najczęściej występują na oblodzonej powierzchni. Jak upadać, żeby się nie połamać?

- Najlepiej zadziałać wcześniej prewencyjnie, czyli unikać takich sytuacji. Ale kiedy dojdzie do takich sytuacji, najważniejsza jest głowa, żeby ją ochronić. W następnej kolejności chronimy ręce i nogi. (...) Nie blokujmy jednak ramion, ugnijmy je lekko. Nigdy nie upadamy na proste ręce. Robimy obłe, kołyskowe ruchy w ciele - instruował nasz ekspert.

- Odruchem ludzkim jest wyciągnięciem rąk przed siebie, co nie zawsze jest dobre. Wystawione w zły sposób narażą nas na złamania, czy kontuzje. Kiedy upadamy tyłem, głowę chowamy do mostka, ramiona rozkładamy w bok - tworzymy wtedy większą powierzchnię ciała, a im większa, tym lepiej - dodał.

Zakupy a oblodzony chodnik

Sytuacja robi się skomplikowana, kiedy nie tylko idziemy po śliskiej nawierzchni, ale dodatkowo mamy zajęte ręce. Niejednokrotnie zdarzają się upadki np. wracając z zakupów.

- Zakupy mogą pomóc, albo nam przeszkodzić. Wytrącą z równowagi, albo stworzą bufor, na który upadniemy. Gorzej, jak wkręci nam się ręka, wtedy można spowodować jeszcze większe obrażenia - mówił Mirosław Pisarek.

DD_20240119_Upadek_rep_REP
Jak ślisko to upadek blisko
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości